نرخ جدید معاینه فنی از سوی هیات دولت تعیین و اعلام شد
هیات دولت با پیشنهاد وزارتخانه‌های کشور و راه مبنی بر تعیین و تعدیل نرخ بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی وسایل نقلیه موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، هیات وزیران با پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های کشور و راه مبنی بر تعیین و تعدیل نرخ بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی وسایل نقلیه موافقت کرد.

براساس این گزارش، طبق این مصوبه، نرخ بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی ماشینی خودروها و موتورسیکلت‌ها به شرح زیر است:

نرخ آزمون‌های آلایندگی و ایمنی خودروهای سبک بنزین سوز و دوگانه سوز، خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازوئیل سوز و گازسوز و برای موتورسیکلت های بنزین سوز به ترتیب 92،  119 و  22 هزار تومان.

نرخ بازرسی چشمی قطعات و تجهیزات گازسوز (به جز مخزن) برای خودروهای سبک دوگانه سوز و خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازسوز 24 هزار تومان.

نرخ بازرسی چشمی مخزن گاز طبیعی فشرده CNG (بدون باز کردن) به ازای هر مخزن برای خودروهای سبک دوگانه سوز و خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازسوز 28 هزار تومان.

همچنین نرخ بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت ها برای هر بار مراجعه بعدی ظرف 15 روز پس از مراجعه اول به شرح زیر است:

خودروهای سبک، خودروهای نیمه سنگین و سنگین و  موتورسیکلت ها تا دو آزمون به ترتیب 19.5، 22 و 3.5 هزار تومان، سه آزمون و بیشتر به ترتیب 30، 33 و 6 هزار تومان تعیین شده است.

در صورت گذشت بیش از 15 روز مهلت تعیین شده پس از مراجعه اول و انقضای آن، مراجعه بعدی به عنوان اولین مراجعه محسوب می‌شود. همچنین مراکز معاینه فنی باید از دریافت هر مبلغی بیش از نرخ‌های اعلامی با توجه به لحاظ همه کسورات قانونی در آنها خودداری کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام