با اعلام مدیر جدید نظارت بر بورس های سازمان بورس:
عرضه های اولیه و الزام ارسال سفارش فروش متوقف شد/ دو گروه موافق و مخالف
مدیر جدید نظارت بر بورس های سازمان بورس در اولین اقدام، عرضه های اولیه سهام شرکت ها و الزام ارسال سفارش فروش بازارگردان ها را تا اطلاع ثانویی متوقف کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، قادر معصومی خانقاه در حالی از دیروز به عنوان مدیر جدید نظارت بر بورس های سازمان بورس منصوب و جایگزین امیر مهدی صبائی شده که در اولین اقدام و با هماهنگی دیگر اعضا هیات مدیره و رئیس سازمان بورس، تصمیم به لغو عرضه های اولیه سهام شرکت ها و لغو الزام ارسال سفارش فروش توسط بازارگردان ها تا اطلاع ثانویی گرفت.

براساس این گزارش، وی هدف از این دو تصمیم را حمایت از بازار سرمایه و ناشی از شرایط فعلی اعلام کرده است.

توقف عرضه های اولیه در شرایط بحرانی بازار سهام هر چند دارای سابقه متعددی بوده و با استقبال برخی فعالان مواجه شده اما گروهی دیگر بر این باورند که چنین تصمیماتی به جز خبر درمانی، دردی از امراض متعدد بورس را علاج نخواهد کرد و نمی تواند باعث بهبود اوضاع شود.

به اعتقاد این گروه زخم و مشکل بورس و صنایع، بزرگتر و عمیق تر از این چنین تصمیماتی بوده و باید از طریق عدم دخالت دولت در تصمیم گیری ها، توقف قیمت های دستوری، پرهیز از تغییر رویه های ناگهانی در تامین خوراک صنایع، در نظر گرفتن وضعیت بازار سرمایه در بودجه و برنامه هفتم، تغییر ریز ساختارهایی مانند دامنه نوسان و... زمینه رشد عادی بورس را فراهم کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام