مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرد:
تامین همه ۱۱۵ میلیون لیتر مصرف روزانه بنزین توسط پالایشگاه‌های بورسی و دولتی
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش با اشاره به قرارداد ۷۰ میلیون یورویی با دانش بنیان ها، گفت: تمام ۱۱۵ میلیون لیتر مصرف روزانه بنزین توسط پالایشگاه‌های بورسی و دولتی تامین می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جلیل سالاری در جریان رونمایی از کارتخوان‌های سوخت ساخت داخل با اشاره به قرارداد حدود ۷۰ میلیون یورویی با شرکت‌های دانش بنیان و بومی سازی ۴ دانش، گفت: یکی از برنامه های شرکت ملی پالایش و پخش، افزایش سهم دانش بنیان‌ها در صنعت پالایش و پخش و ارتقای کیفیت نفت کوره و کاتالیست‌ها است. بطوریکه ۷۰ تا ۸۰ درصد تجهیزات صنعت پالایش و پخش در داخل تولید می شود اما زنجیره کالایی کامل نیست.

وی ادامه داد: متوسط مصرف بنزین نسبت به سال گذشته با رشد۱۳ درصدی به ۱۱۵ میلیون لیتر رسیده که تمام آن توسط پالایشگاه‌های بورسی و دولتی تامین می شود. زنجیره کالایی هم در همه شرکت‌های پالایشی شناسایی شده‌ اما مشکل تأمین منابع مالی وجود دارد. بنابراین باید روش سهامداری و مشارکت در بومی‌سازی دانش فنی با حفظ مالکیت معنوی پیگیری شود.

به گفته سالاری حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در ظرفیت دانش بنیان صنعت پالایش و پخش وجود دارد و انتظار می رود روش سهامداری در همه مجموعه‌ها بزودی اجرا شود

 

انتهای پیام