کد خبر: ۱۲۵۷۸۱
۰:۰ - ۱۳۹۸/۲/۲۲

طرح جدید وزارت راه برای خرید متری مسکن از طریق بورس
نماینده مجلس اعلام کرد:

طرح جدید وزارت راه برای خرید متری مسکن از طریق بورس

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس طرح وزارت راه افراد می توانند از طریق بورس، اقدام به خرید متری مسکن کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسین افضلی با اشاره به طرح جدید دولت درحوزه مسکن مبنی بر خرید متری ملک توسط متقاضیان به خانه ملت گفت: با توجه به اینکه در یک سال اخیر قیمت مسکن بیش از 100 درصد افزایش داشته و متقاضیان توان خرید کوچک ترین متراژ ملک در کلانشهری مانند تهران را ندارند، طرحی در وزارت راه است که بر اساس آن افراد می توانند بر اساس بضاعت مالی از طریق بورس، اقدام به خرید متری مسکن کنند و وقتی که متراژ خریداری شده به میزان قابل قبولی رسید، خریدار می تواند یک مسکن را به مالکیت گیرد.

وی افزود: نکته حائز اهمیت این است که با خرید متری مسکن، ارزش سرمایه افراد کاهش نمی یابد و خریداران به تدریج می توانند خانه دار شوند. البته موفقیت در این طرح در گرو آسیب شناسی طرح ها و اقدامات قبلی است زیرا در گذشته نیز پیشنهادات و طرحی مانند واگذاری مسکن به بازار بورس مطرح شده بود اما عملا با شکست روبه رو شد.

افضلی ادامه داد: اجرای طرح های جدید خرید مسکن در گرو افزایش تولید است. در شرایط کنونی سرمایه گذاران رغبتی برای فعالیت در بازار مسکن ندارند و این مسئله عملا به رکود این بازار انجامیده بنابر این در گام نخست باید راه کاری برای توسعه تولید مسکن اندیشیده شود. همچنین دولت باید از ظرفیت های اجرایی و مدیریتی خود در راستای شکستن قیمت مسکن استفاده کند تا بازار مسکن به سمت تعدیل قیمت ها قدم بردارد.

انتهای پیام

 

 

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ