کد خبر: ۱۲۹۸۷۳
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۴/۱۷

عوارض وزارت بهداشت شامل بیمه حوادث راننده نمی‌شود

عوارض وزارت بهداشت شامل بیمه حوادث راننده نمی‌شود

دیوان محاسبات اعلام کرد: عوارض ۱۰ درصدی بیمه شخص ثالث شامل حق بیمه‌های شخص ثالث، سرنشین و مازاد بوده و بیمه حوادث راننده را شامل نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایبِنا، محسن عمرانی سرپرست معاونت حقوقی دیوان محاسبات در پاسخ به نامه غلامرضا سلیمانی امیری رییس کل بیمه مرکزی در خصوص شمول ماده ۲۰ قانون الحاق برخی مواد به قانون بیمه حوادث راننده و تعلق ۱۰ درصد بیمه حوادث راننده جهت درمان حوادث و سوانح رانندگی، اعلام کرد: این موضوع پیش از این در ستاد مشاوره فنی و حقوقی دیوان محاسبات طرح و نظر ستاد مذکور ابلاغ شده است.

در این ابلاغیه آمده است: با توجه به بند ب ماده ۳۷ قانون برنامه پنجم توسعه که مقرر داشته ۱۰ درصد از حق بیمه شخص ثالث، سرنشین و مازاد از شرکت‌های بیمه اخذ و به حساب درآمدهای اختصاصی نزد خزانه داری کل به نام وزارت بهداشت واریز شود و با عنایت به بند ت ماده یک و ۳ قانون بیمه اجباری، خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب دوم اردیبهشت 95 که راننده مسبب حادثه است را خارج از تعریف شخص ثالث دانسته و دارنده را مکلف کرده تا برای پوشش بیمه ای راننده مسبب حادثه بیمه حوادث اخذ کند. لذا ۱۰ درصد موضوع بند ب یاد شده صرفا ناظر بر حق بیمه های شخص ثالث، سرنشین و مازاد بوده و بیمه حوادث راننده را شامل نمی شود.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ