کد خبر: ۱۵۳۲۶۵
۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۲/۲۰

توضیح بزرگترین بانک بورس درباره تمهیدات آثار مطالبات و جریان های نقدی

توضیح بزرگترین بانک بورس درباره تمهیدات آثار مطالبات و جریان های نقدی

بانک تجارت با اشاره به اینکه محاسبه بار مالی شیوع کرونا بر عملکرد مستلزم سپری شدن زمان بیشتری است، اعلام کرد: تمهیدات لازم در مدیریت آثار مطالباتی و جریان های نقدی بر دفاتر تا حد امکان پیش بینی شده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک تجارت به عنوان بزرگترین بانک بورسی با سرمایه اسمی 22.3 هزار میلیارد تومانی درباره آثار شیوع ویروس کرونا بر عملکرد این بانک، دست به شفاف سازی زد.

براین اساس، "وتجارت" اعلام کرد: با عنایت به اینکه مدت زمان زیادی از شیوع همه گیر این بیماری نمی گذرد لذا بررسی جامع و دقیق عواقب و پیامدهای آن بر سیستم بانکی در حال حاضر دشوار است. لیکن آنچه که طی این مدت سرفصل های دفتر کل بانک را متاثر کرده مربوط به شروع پرداخت تسهیلات حمایتی از آسیب دیدگان ویژه کرونا است که با توجه به اینکه بخشی از منابع پرداخت تسهیلات فوق از محل آزادسازی ذخایر قانونی نزد بانک مرکزی و در نتیجه کاهش نرخ سپرده قانونی صورت می پذیرد بنابراین به خودی خود آثار مالی قابل ملاحظه‌ای بر عملکرد بانک برای آن متصور نخواهد بود.

اما بیماری اخیر در این سطح گسترده قطعا تبعاتی را به لحاظ افزایش حجم مطالبات غیرجاری بصورت مقطعی و به دنبال آن افزایش هزینه‌ها بر بانک ها خواهد گذاشت که در این خصوص تمهیداتی چه در سطح کلان و چه در سطح بنگاه اندیشیده شده است. تحلیل و محاسبه آثار این رویداد مستلزم سپری شدن مدت زمان بیشتری بوده تا بتوان نسبت به محاسبه بار مالی آن بر فعالیت های بانک برآورد دقیقی را ارائه کرد. بانک تجارت تمهیدات لازم درخصوص مدیریت آثار مطالباتی و جریان های نقدی بر دفاتر را تا حد امکان پیش بینی کرده و نسبت به مدیریت به موقع آن اقدامات لازم را صورت خواهد داد.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ