کد خبر: ۱۶۶۷۸۸
۱۳:۱۱ - ۱۴۰۰/۱/۲۲

اظهارات دردسرساز رئیس شورای رقابت منجر به واکنش سازمان بازرسی شد

اظهارات دردسرساز رئیس شورای رقابت منجر به واکنش سازمان بازرسی شد

رئیس شورای رقابت به دلیل اظهارات دردسرساز درباره عدم تناسب قیمت خودرو با تورم و اثر بر رشد نرخ ها در بازار به سازمان بازرسی فراخوانده شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، یک مقام آگاه از فراخوانده شدن رییس شورای رقابت به سازمان بازرسی کل به دلیل اظهارات درباره عدم تناسب قیمت فعلی خودرو با نرخ تورم خبر داد و به مهر گفت: اظهارات شیوا منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شده است. قیمت گذاری به این شکل است که بهای قطعات اصلی از سوی خودروسازان اعلام و پس از بررسی‌های بانک مرکزی، نرخ تورم بخشی (صنعت خودرو) مشخ می‌شود و اعمال هرگونه کاهش یا افزایش قیمت، بر اساس همین نرخ تورم بخشی اعلامی انجام می‌شود.

وی افزود: بهار و تابستان سال گذشته برای قیمت گذاری خودرو اقدام شد اما با توجه به شرایط خاصی که درباره نحوه قیمت‌گذاری در نیمه دوم سال مطرح شد، موضوع قیمت گذاری سه ماهه لغو و به ابتدای سال ۱۴۰۰ موکول شد که متناسب با آن اقدامات لازم بعدی صورت خواهد گرفت. با توجه به اینکه سخنان رئیس شورای رقابت منجر به افزایش قیمت خودرو در بازار شد، سازمان بازرسی کل از منظر حقوق عامه به موضوع ورود کرده و وی را جهت ارائه توضیح به این سازمان فراخوانده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ