کد خبر: ۱۶۶۸۹۲
۱۴:۴۲ - ۱۴۰۰/۱/۲۴

تکرار خودتعریفی ها و ادعای خطای فاحش صندوق جهانی پول در تخمین ذخایر ارزی !
رئیس بانک مرکزی با انتقاد از اظهارات افراد غیرمسئول اعلام کرد:

تکرار خودتعریفی ها و ادعای خطای فاحش صندوق جهانی پول در تخمین ذخایر ارزی !

رئیس کل بانک مرکزی ضمن تکرار خودتعریفی ها و انتقاد از اظهارات افراد غیرمسئول درباره رقم منابع ارزی ایران در خارج ، گزارش صندوق بین المللی پول از تخمین ذخایر ارزی را ، خطای فاحش و غلط دانست .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالناصر همتی با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ذکر چند نکته در خصوص بازار ارز را ضروری دانست و در اینستاگرام اعلام کرد: چند ماه است که بازار ارز ثبات نسبی گرفته که حاصل تلاش مضاعف بانک مرکزی در این عرصه و نیز همراهی صادرکنندگان و چشم انداز بهتر اقتصاد ایران است.

این روزها اشخاص مختلفی راجع به ارزهای ایران در بانک های خارجی و سرنوشت آنها اظهار نظر و اطلاع رسانی می کنند. از آنجایی که اطلاعات مربوط به این منابع و وضعیت آنها در اختیار بانک مرکزی است، اظهارات افراد غیرمسئول در این مورد سندیت ندارد.

بانک مرکزی سیاست ها و برنامه های تأمین ارز را همانند ماه های گذشته بر مبنای ارزهای در دسترس و بدون تکیه بر منابع مسدودی تنظیم کرده است. طبعاً دسترسی به این منابع، قدرت بازار سازی بانک مرکزی را افزایش خواهد داد .

گزارش اخیر صندوق بین المللی پول از تخمین میزان ذخایر ارزی بانک مرکزی، یک خطای فاحش و گزارشی غلط و ناشی از اطلاعات ناقص آنها است. انتشار یک تخمین اشتباه از سوی صندوق، بدون اخذ تایید از بانک مرکزی، همانند رفتار همراه با تبعیض آنها، زیبنده صندوق بین المللی پول نیست.

بانک مرکزی بدور از هیجانات غیر منطقی و بصورت تدریجی متناسب باعوامل مؤثر بر عرضه و تقاضای ارز در بازار ثانویه این بازار را به سمت تعادل راهبری و مدیریت خواهد کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ