کد خبر: ۱۶۶۹۲۹
۱۳:۹ - ۱۴۰۰/۱/۲۵

مزیت طرح محیا بانک صادارات و برنامه مجلس برای عدم پلمپ شرکت های تولیدی
رییس کمیسیون صنایع و معادن مطرح کرد:

مزیت طرح محیا بانک صادارات و برنامه مجلس برای عدم پلمپ شرکت های تولیدی

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مزیت طرح محیای بانک صادارات از برنامه مجلس یازدهم برای عدم پلمپ شرکت های صنعتی و تولیدی و زندان نرفتن فعالان اقتصادی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عزت‌اله اکبری در مراسم رونمایی از طرح محیای بانک صادرات گفت: اینکه تسهیلات بانک پرداخت شود و تسهیلات گیرنده نتواند آن را باز گرداند و در نتیجه اقدامات حقوقی انجام شود درست نیست. ابتکار طرح محیا این است که با اجرای آن همه شرکت های تولیدی فعال یا دارای ظرفیت فعالیت مجدد با بدهی غیرجاری به بانک می‌توانند ضمن تسویه با شرایط ویژه برای افزایش ظرفیت و تداوم تولید با وثیقه‌ها و تضامین پیشین، تسهیلات و تعهدات جدید دریافت کنند. اینکه بانک تسهیلات بدهد و نگذارد تسهیلات اعطایی آسیب ببیند اقدامی منطقی است.

وی افزود: تحریم بهترین فرصت برای مردم و تولید کنندگان است تا نقدینگی را به سمت فراهم کردن زیر ساخت‌های تولید و صادرات هدایت کنند. سرمایه‌ گذران انگیزه دارند در داخل سرمایه‌گذاری کنند بنابراین باید به نحوی اقدام کرد که این اتفاق بیشتر بیفتد. یکی از طرح‌های مجلس یازدهم این است که هیچ شرکت صنعتی و تولیدی پلمپ نشود و هیچ فعال اقتصادی زندان نرود. بنابراین باید خط مجازات را شجاعانه عوض کرده و فرد متخلف را وادار کرد تا کارخانه دیگری احداث کند و یا ٥٠ درصد به ظرفیت کارخانه بیفزاید تا ٥٠ شغل جدید ایجاد شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ