کد خبر: ۱۶۶۹۴۲
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۱/۲۶

اتهام گروهک تروریستی ضدایرانی به همکاری با عربستان
دادستانی دانمارک اعلام کرد:

اتهام گروهک تروریستی ضدایرانی به همکاری با عربستان

دادستانی دانمارک گروهک تروریستی ضدایرانی الاحوازیه را به همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان در تامین مالی و ترویج تروریسم در ایران متهم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، دادستان کل دانمارک سه عضو گروه تروریستی موسوم به "الاحوازیه" را به همکاری با دستگاه‌های اطلاعاتی عربستان در تامین مالی و ترویج تروریسم در ایران متهم کرد که در فوریه (بهمن) سال گذشته دستگیر شده و از آن زمان تاکنون در بازداشت به سر می‌برند.

بر اساس این گزارش، مدتی پس از حمله این گروهک تروریستی به رژه نظامی در اهواز در سال 97 ، دانمارک این افراد را بازداشت کرده بود.

صبح شنبه 31 شهریور 97 و همزمان با رژه سراسری نیروهای مسلح ،5 تروریست مسلح که با پوشش لباس مبدل نظامی در جمع مردم حضور یافته بودند به سوی مردم و نیروهای نظامی شلیک کرده و حدود 100نفر را شهید و یا مجروح کردند که با واکنش فوری نیروهای امنیتی هر 5 تروریست در دم به هلاکت رسیدند.

لیز نیلاس دادستان دانمارکی پرونده در این خصوص گفت: در این پرونده افرادی به صورت غیرقانونی در خاک دانمارک، اقداماتی اطلاعاتی انجام داده‌ و به ترویج و تامین مالی تروریسم در سایر کشورها پرداخته‌اند که اجازه چنین تحرکاتی داده نمی شود.

دادگاه از 29 آوریل (9 اردیبهشت) آغاز می‌شود و متهمان احتمالا تا 12 سال به زندان محکوم خواهند شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ