کد خبر: ۱۶۷۳۸۱
۱۴:۱۵ - ۱۴۰۰/۲/۶

بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا
نماینده مجلس خبر داد:

بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاک اشخاص حقیقی در بورس کالا

نماینده مجلس با اعلام امکان عرضه املاک شخصی در بورس کالا ، گفت: عرضه مسکن نهادهای دولتی، عمومی و اشخاص حقیقی در بورس کالا، اصل شفافیت و رقابت را دراین حوزه برقرار می کند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، علیرضا پاک‌فطرت با اشاره به اینکه عرضه محصولات در بورس کالا به شفافیت و رقابت در بخش تولید کمک می کند به کالا خبر گفت:  مجلس در طرح جهش تولید مسکن، زمینه عرضه کامل مصالح ساختمانی در شرایطی رقابتی و شفاف را در بورس کالا فراهم کرده تا انبوه سازان با خیال آسوده مواد مورد نیاز را تامین و حتی پیش خرید کنند که به تسهیل تولید، تعادل قیمت ها و حذف واسطه ها بسیار کمک خواهد کرد.

وی افزود: عرضه مسکن نهادهای دولتی، عمومی و اشخاص حقیقی در بورس کالا، اصل شفافیت و رقابت را در حوزه مسکن برقرار می کند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر تولید انگیزه رشد نداشته باشد به دنبال آن اشتغال و توسعه نیز ایجاد نمی شود و از این رو اتخاذ تصمیمات صحیح سیاست گذار برای رشد انگیزه تولید و سرمایه گذاری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پاک‌فطرت گفت: نوسانات کاذب قیمت و شفاف نبودن معاملات از جمله معضلات بازار مسکن به شمار می رود. عرضه املاک مازاد دولتی و نهادهای مختلف در بورس آغاز شده که موجب شفافیت معاملات می شود و متقاضیان در شرایطی برابر امکان خرید خواهند داشت. همچنین امکان عرضه املاک شخصی در بورس هم فراهم شده که به کشف عادلانه قیمت املاک کمک می کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ