کد خبر: ۱۶۷۴۲۰
۱۲:۲۱ - ۱۴۰۰/۲/۷

چند سئوال انتقادی درباره تکرار ابطال بی دلیل معاملات سهام برخی نمادها توسط بورس
فعال بازارسرمایه اعلام کرد:

چند سئوال انتقادی درباره تکرار ابطال بی دلیل معاملات سهام برخی نمادها توسط بورس

فعال بازار سرمایه در واکنش به تکرار ابطال بی دلیل معاملات برخی نمادها با اشاره به بار اثر روانی این اقدام و مشخص نبودن دستورالعمل گفت: شاید با اعلام دلیل، مشکلات حل شوند!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مهدی آسیما در واکنش به تکرار رویه ابطال بی دلیل معاملات برخی نمادها توسط بورس تهران از جمله عدم تایید بخشی از معاملات امروز فولاد مبارکه با طرح این سوال که ابطال فروش حقوقی‌ها چه اثر بازدارنده‌ای دارد و اینکه معاملات امروز ابطال شود، فردا و پس فردا چه می شود؟ در فضای مجازی اعلام کرد: یا باید جریمه‌ای در نظر گرفته شود که اقدام نادرستی است و یا باید کد حقوقی بسته شود که باز هم اشتباه است.

یا باید پرونده تخلف برای فرد درست شود که کجای این کار تخلف است! خلاصه اینکه با فرض ابطال درست معاملات امروز این عدم تایید چه بازدارندگی برای فردا و فرداها دارد؟

غیر از این است که یک بار اثر روانی بر بازار امروز می گذارد ولی همان ظرفیت فروش برای روزهای بعد می ماند؟ غیر از این است که خریدار را از خرید پشیمان میکند چراکه نمی داند موقع فروش چه اتفاقی می افتد؟ اصلاً چه کسی معاملات را و بر اساس چه دستورالعملی ابطال می کند؟ حرف حساب چیست؟ شاید با اعلام آن مشکلات حل شوند!

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ