کد خبر: ۱۶۷۴۳۴
۱۴:۳۰ - ۱۴۰۰/۲/۷

معاملات مشکوک غول معدنی،
در روز رشد ۱۵ هزار و ۶۸۲ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک غول معدنی، "خبهمن"، چهار سهم دارویی و زراعتی + ۹ نماد

در روز رشد ۱۵ هزار و ۶۸۲ واحدی شاخص، گروه بهمن، غول معدنی، دو شرکت دارویی، دو سهم زراعتی به همراه ۹ نماد دیگر ، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات چهارمین روز کاری این هفته، بازار سهام با بهبود تقاضا و مثبت آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با رشد 15 هزار و 682 واحدی، کانال یک میلیون و 200 هزارتایی را پس گرفت و به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 4.3 و 5.8 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است. بیشترین حجم معاملات هم به سایپا با داد و ستد 1.1 میلیارد سهم و سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، ایران خودرو، گروه بهمن به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با تقاضای 663، 661، 572 و 384 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 22 تا پنج برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، شرکت توکا رنگ فولاد سپاهان حاضر در بازار اول فرابورس با افت 1.9 درصدی قیمت سهام و صف فروش، شاهد داد و ستد 600.8 هزار سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان، گروه بهمن، سنگ آهن گهر زمین، سیمان فارس نو، واسپاری ملت، فولاد آلیاژی یزد، نفت بهران، کشت و دامداری فکا ، داروسازی فارابی، پلاستیران، فولاد خراسان، داروسازی ابوریحان، مس باهنر و کشت و صنعت شریف آباد مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور گروه بهمن، سنگ آهن گهر زمین، دو شرکت دارویی، دو سهم زراعتی به همراه 9 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ