کد خبر: ۱۶۷۴۴۹
۰:۱ - ۱۴۰۰/۲/۸

قالیباف نگران بورس شد و چند خواسته برای بازگشت اعتماد و رونق مطرح کرد
بعد از جلسه دیروز با دژپسند ، همتی ، دهقان و پورابراهیمی:

قالیباف نگران بورس شد و چند خواسته برای بازگشت اعتماد و رونق مطرح کرد

رئیس مجلس با اعلام نگرانی از وضعیت فعلی بورس ، خواهان مواردی چون بیمه سهام ، پرداخت یک درصد صندوق توسعه و واقعی شدن نرخ تسعیر ارز بانک ها ، حذف قیمت گذاری دستوری و... شد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدباقر قالیباف در جلسه دیروز با وزیر اقتصاد ، روسای بانک مرکزی و سازمان بورس و کمیسیون اقتصادی مجلس از وضعیت فعلی بورس ابراز نگرانی کرد و گفت: پیشنهادات مطروحه برای رونق بازار سرمایه ، کافی نیست و باید تقویت شود. 

وی افزود: هرگونه پیشنهادی باید هم راستا با هدف بازگشت اعتماد به بورس و رونق بازار و حمایت از سرمایه گذاری بلندمدت باشد. باید تنظیم گری حرفه ای و سیاست گذاری صحیح منجر به سرمایه گذاری بلندمدت در این بازار شود و لازم است اقدامات فوری هم مانند بیمه سهام سهامداران خرد و الزام پرداخت یک درصد منابع صندوق توسعه ملی و واقعی کردن نرخ تسعیر ارز بانک ها اجرایی شود.

قالیباف ادامه داد:همچنین باید اقدامات موازی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، حذف قیمت گذاری دستوری و مسدود کردن درگاه های پرداخت صرافی های غیر مجاز فروش رمز ارز باید در مجلس و دولت و دستگاه قضایی در دستور کار قرار گیرد و اصلاحات ساختاری سازمان بورس و قانون اوراق بهادار عملی شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ