کد خبر: ۱۶۷۷۲۳
۸:۱۰ - ۱۴۰۰/۲/۱۸

دو مطالبه اصلی فعالان بازار از شورای عالی بورس و سازمان
کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد :

دو مطالبه اصلی فعالان بازار از شورای عالی بورس و سازمان

کارشناس بازارسرمایه با اشاره عدم اثر جلسه سران قوا در کوتاه مدت، متقارن کردن دامنه نوسان و تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به بورس را از جمله مطالبات اصلی فعالان بازار معرفی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، پیمان حدادی با اشاره به اثر خنثی و منفی افزایش قیمت ها در بازار جهانی و افت بهای دلار بر روند معاملات بازار سهام به ایرنا گفت : نتیجه جلسه سران قوا هم نتوانست انتظارات فعالان بازار سرمایه را بر آورده کند. چرا که اکثر مصوبات مورد تایید سران قوا نمی توانند در کوتاه مدت باعث ایجاد اثری مثبت در بازار شوند.

وی افزود: متقارن کردن دامنه نوسان و زمان تزریق یک درصد منابع مالی از صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه از جمله موضوعات مهم و اصلی فعالان بازار است که از شورای عالی بورس و سازمان بورس مطالبه می شود . در این میان با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری، ریسک بازار تا حدودی بیشتر و باعث احتیاط سرمایه گذاران و در نتیجه کاهش بیشتر تقاضا می شود.

به گفته حدادی،مهمترین مشکل بازار، متقارن کردن دامنه نوسان و افزایش نقدشوندگی سهام است که در کنار تداوم کاهش دلار ، اثر منفی بر روند معاملات دارند .

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ