کد خبر: ۱۶۷۷۸۴
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۰/۲/۱۹

نوسانات دلار انبوه‌سازان را ورشکسته کرد / عدم اجرای قانون ساماندهی عرضه و تولید
رئیس کانون:

نوسانات دلار انبوه‌سازان را ورشکسته کرد / عدم اجرای قانون ساماندهی عرضه و تولید

رئیس کانون انبوه‌سازان با اعلام اینکه نوسانات دلا ، تولیدکنندگان را ورشکسته کرده، گفت:مجلس فقط طرح جهش تولید مسکن را ارائه داده و قانون ساماندهی عرضه و تولید هنوز محقق نشده است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جمشید برزگر با اشاره به اینکه تولیدکنندگان و انبوه‌سازان به‌ دلیل جهش قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی، ورشکسته و از بازار خارج شده اند، گفت: در چنین شرایطی تولیدکنندگان در دادگاه‌ها در رفت‌ و آمد بوده و می‌توان مسکن را زیر قیمت تمام‌شده از آنان خریداری کرد.

وی افزود: مسئولان برای خانه‌دار کردن دهک‌های پایین جامعه، قانون ساماندهی عرضه و تولید مسکن را که در قالب طرح جهش تولید، اصلاح شده را عملیاتی و اجرایی کنند. هیچ محدودیتی هم در زمین وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: اهداف تدوین‌شده در سیاست‌های کلی برنامه توسعه پنج‌ساله و قانون ساماندهی عرضه و تولید مسکن برای دهک‌های پایین هنوز محقق نشده است. چرا مجلس از وزیر راه به‌ علت اجرایی نشدن این قانون سؤال نکرد؟!

برزگر گفت: برای خانه دار شدن مردم، باید این قانون اجرایی شود و لازم است همه دستگاه‌های اجرایی طبق قانون ملزم به انجام وظیفه در این بخش شوند.

وی افزود: تأمین زمین و منابع مالی ارزان‌ قیمت لازمه تولید مسکن است. مجلس فعلی فقط طرح جهش تولید را ارائه داده و کاهش قیمت در ماه‌های اخیر هم ناشی از نوسانات بازار و مسئله برجام بوده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ