کد خبر: ۱۶۷۹۰۱
۰:۱ - ۱۴۰۰/۲/۲۲

بازار سهام امروز میزبان نخستین عرضه اولیه است / نقدینگی و سهمیه احتمالی
با ۱۵ درصد :

بازار سهام امروز میزبان نخستین عرضه اولیه است / نقدینگی و سهمیه احتمالی

بازار سرمایه امروز میزبان نخستین عرضه اولیه سال است که با ۱۵ درصد سهام گسترش صنایع روی ایرانیان رخ خواهد داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی پرونده عرضه اولیه شرکت ها در بورس و فرابورس طی سال گذشته با واگذاری سهام 26 شرکت بسته شد که با آغاز سال جاری و گذشت 1.5 ماه، بازار سرمایه امروز میزبان نخستین عرضه اولیه سال جدید است .

در این رویداد 13 درصد از سهام گسترش صنایع روی ایرانیان شامل 65 میلیون سهم با محدوده قیمتی 5617 تا 6179 ریالی هر سهم و سهمیه 130 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی در بازار دوم معاملات فرابورس عرضه اولیه می شود.

حداکثر نقدینگی مورد نیاز برای مشارکت در این عرضه ، 81 هزار تومان است که در صورت استقبال 3 تا 5 میلیون نفر تعداد 15 تا 25 سهم به هر کد (حدود 9.5 تا 15.5 هزار تومان) به هر کد تخصیص خواهد یافت.

همچنین دو درصد از سهام شرکت شامل 10 میلیون سهم متلعق به صندوق های سرمایه گذاری است که روز کاری بعد از عرضه اولیه با همان قیمت کشف شده ، تخصیص داده می شود .

بنابراین گزارش، گسترش صنایع روی ایرانیان به منظور تولید دو هزار تن ورق روی از سال 86 آغاز به کار کرد و توانست طی مدت 6 سال پروانه بهره برداری را ارتقا و مجوز تولید سالانه 6 هزار تن شمش روی را کسب کند. موضوع اصلی فعالیت شامل تولید ورق و شمش روی است. عمده تامین کنندگان مواد اولیه اصلی شرکت زرین معدن آسیا به عنوان سهامدار عمده و شرکت های تولید و توسعه سرب و روی ایرانیان، کیمیای زنجان گستران و تهیه و تولید مواد معدنی ایران هستند.

سرمایه اولیه شرکت با 163 نیروی انسانی در بدو تاسیس دویست هزار تومان بوده که طی پنج مرحله افزایش سرمایه به 50 میلیارد تومان رسیده است. 54 درصد سهام به شرکت زرین معدن آسیا، 20 درصد به شهرام کدخدایی، 14 درصد به شرکت کیمیای زنجان گستران، 10 درصد به سرمایه گذاری صنعت و معدن اعتماد ایرانیان و یک درصد به هرکدام از دو شرکت ذوب گران رنگین فلز و موسسه بنیاد نیکوکاری جمیلی تعلق دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ