کد خبر: ۱۶۷۹۲۳
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۲/۲۲

بانک تجارت در فروش دو بلوک ۲.۴ و ۱۶.۶ درصدی

بانک تجارت در فروش دو بلوک ۲.۴ و ۱۶.۶ درصدی"فولاد و بجهرم" ناکام ماند+ علت

بانک تجارت در فروش دو بلوک ۲.۴۹ و ۱۶.۶۸ درصدی از سهام فولاد مبارکه و توسعه مولد نیروگاهی جهرم از طریق بورس و فرابورس ناکام ماند و توضیح داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک تجارت از عدم نتیجه عرضه بلوک 2.49 و 16.68 درصدی فولاد مبارکه و توسعه مولد نیروگاهی جهرم از طریق بورس و فرابورس به دلیل عدم رعایت حد نصاب قیمت پایه مزایده خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشت به تابلو معاملات شد.

براین اساس، "وتجارت" اعلام کرد: این بانک با توجه به تکالیف مقرر در ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی، آگهی واگذاری سهام متعلق در فولاد مبارکه و توسعه مولد نیروگاهی جهرم را از طریق بورس تهران و فرابورس ارائه کرد که سهام فولاد مبارکه 12 اردیبهشت عرضه شد اما به دلیل نبود متقاضی، عرضه سهام منتج به فروش نشد. با توجه به اینکه قیمت اعلامی از سوی متقاضیان، حد نصاب قیمت پایه مزایده را رعایت نکرده، مزایده فاقد برنده است.

بنابراین گزارش، بانک تجارت در نظر داشت بلوک 2.49 درصدی سهام شرکت فولاد مبارکه را بطور یکجا و نقد در بازار اول معاملات بورس به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 1815 تومان و قیمت پایه کل 9.4 هزار میلیارد تومان تعیین شده بود.

همچنین بانک تجارت در نظر داشت بلوک 16.68 درصدی سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم را بطور عمده و نقد در بازار دوم  فرابورس به فروش برساند تا در صورت انجام از ترکیب سهامداری آن خارج شود. در این واگذاری قیمت پایه هر سهم 700 تومان، قیمت پایه کل 2.8 هزار میلیارد تومان و سپرده حضور در رقابت 282 میلیارد تومان تعیین شده بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ