کد خبر: ۱۶۸۹۱۱
۱۲:۲۵ - ۱۴۰۰/۳/۱۹

حذف قیمت‌گذاری دستوری برای کمک به بورس / سهامداران آسوده خاطر باشند !
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس وعده داد:

حذف قیمت‌گذاری دستوری برای کمک به بورس / سهامداران آسوده خاطر باشند !

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام اینکه سهامداران آسوده خاطر باشند،گفت: قیمت‌گذاری دستوری، آسیب‌های زیادی به بورس زده و حذف آن بزودی در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به اقدامات انجام شده برای بهبود وضعیت بازار به ایرنا گفت: بعد از قرار گرفتن شاخص بورس بر مدار نزولی، اقدامات زیادی برای بهبود وضعیت معاملات در دستور کار قرار گرفت تا کمکی به کاهش هیجان‌ و بازگشت به مدار صعود شود. برخی تصمیمات از طریق شورای عالی بورس و به واسطه مجموعه سران قوا اتخاذ شد که نشان‌ دهنده تداوم حمایت مسئولان نسبت به معاملات و بهبود وضعیت این بازار است.

اجرای این تصمیمات می‌تواند تا حدودی اعتماد سهامداران را برای سرمایه‌گذاری دوباره در این بازار بازگرداند که از این طریق شاهد ورود حجم گسترده‌ای از نقدینگی‌های سرمایه‌گذاران خواهیم بود. در این میان کمیسیون اقتصادی نسبت به وضعیت حاکم و زیان های تحمیل شده به سهامداران بی تفاوت نبوده و بعد از تشکیل جلسات متعدد و بررسی وضعیت بازار، تصمیم گیری های لازم را برای کاهش جو ایجاد شده اتخاذ و اقدامات متعددی را در دستور کار قرار داد.

در کنار اجرای مجموعه این اقدامات از سوی نهادهای مختلف، برخی دیگر از تصمیم گیری ها در دستور کار قرار دارد که به زودی جزییات آن از سوی سران قوا و دیگر مسئولان اعلام خواهد شد. بحث قیمت گذاری دستوری نخستین اقدامی است که می تواند آسیب های زیادی را به روند بازار وارد کند و بطور جدی جلوگیری از اجرای آن پیگیری می شود.

حذف قیمت‌گذاری دستوری به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی مجلس و گزارش ها در جلسه کمیته فرعی سران قوا مورد بحث قرار گرفته و مقرر شده به زودی این موضوع که اثر منفی آن در بازار سرمایه مشهود است در دستور کار قرار بگیرد. حذف قیمت‌گذاری دستوری همیشه مطالبه سهامداران بوده بنابراین کمیسیون اقتصادی  پیگیری این موضوع در اولویت برنامه ها قرار گرفته تا هر چه زودتر ریشه کن شود.

سهامداران نسبت به وضعیت بازار آسوده خاطر باشند. زیرا از هیچ اقدامی برای جبران ضرر و زیان های اعمال شده خودداری نمی‌شود. ابتدا باید فضای روانی بازار مدیریت شود و بعد آن از طریق کاهش هیجان‌های ایجاد شده می‌توان روزهای خوبی را در معاملات شاهد بود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
نظرات بینندگان
» علی | ساعت ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۰/۳/۱۹
0
1
پاسخ
والا چنان بازار سرمایه دوشیده شده که چند سال طول میکشه که دوباره پر شود و انموقع مناسب اگر شفافیت باشد
» رحیم صرافان | ساعت ۱۲:۵۹ - ۱۴۰۰/۳/۱۹
0
1
پاسخ
سلامی مجدد اقای پورابراهیمی شما که حقیقت را میدانی چرا حاشیه تشریف میبرید با تشکر و تقدیم احترامات
» محمود | ساعت ۷:۳۲ - ۱۴۰۰/۳/۲۲
0
0
پاسخ
این بنده خدا هم حالش زیاد خوب نیست میگه جبران چند سال دیگه باید صبر کنیم؟ خوب بعد از 3 یا چهار سال پولمون بشه اندازه پول اولیه با این تورم یعنی بازم حداقل 2 برابر پول یعنی 200 در صد عقبیم بعدش هم این دیگه نیازی به منت و تلاش شما نداره همیشه بعد یه سقوط 3 یا 4 سال بعدش یه بالا میزنه این روال بوره اگه شما راست میگی کاری کن که تا آخر سال اصل پول با حداقل 50 درصد سود به مردم برگرده اونوقت خوب میشه گفت یه کاری کردی.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ