کد خبر: ۱۶۸۹۲۲
۱۴:۳۹ - ۱۴۰۰/۳/۱۹

ادعای فعالیت‌های غیرعادی ایران در سایت سنجریان
رسانه آمریکایی اعلام کرد :

ادعای فعالیت‌های غیرعادی ایران در سایت سنجریان

رسانه آمریکایی مدعی شد، ایران در حال انجام فعالیت‌های مشکوک در اطراف سایت سنجریان در نزدیکی شهر جاجرود است.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، فاکس نیوز در گزارشی اعلام کرد:  طبق تصاویر ماهواره ای جدید، ایران در حال انجام فعالیت‌های مشکوک و غیرعادی در اطراف سایت سنجریان در نزدیکی شهر جاجرود است.

تصاویر ماهواره ای که توسط شرکت مکسار ارائه شده و در آزمایشگاه اینتل مورد تحلیل قرار گرفته، نشان می‌دهد از اکتبر (مهر) سال گذشته، تعداد ۱۸ خودرو در این سایت حضور دارند و حفاری صورت گرفته و یک جاده دسترسی جدید به این سایت ساخته شده است.

بر اساس این گزارش، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، روز دوشنبه در نشست شورای حکام مدعی شد ایران از پاسخ به پرسش‌های آژانس خودداری کرده و در حال پنهان کردن مواد اتمی است و پس از چند ماه، توضیحات لازم درباره وجود ذرات هسته‌ای در هیچ یک از سه مکانی که آژانس بازدید تکمیلی انجام داد، ارائه نکرده است.

کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان‌های بین المللی در واکنش به گزارش اخیر گروسی گفت: گزارش آژانس با سوابق همکاری طرفین همخوانی ندارد. مواضع وی حاکی از رویکرد یک طرفه آژانس و نادیده گرفتن سطح همکاری و تعاملات دوجانبه است که می تواند به مانعی برای تعاملات آتی تبدیل شود.

وی افزود: تعامل سازنده، مستلزم محیط مثبت، پرهیز از پیش‌داوری و بزرگنمایی چند موضوع پیش پا افتاده و بی اهمیت است. آژانس باید از سیاسی کاری فاصله بگیرد و موضعی شفاف در برابر تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی اسرائیل و غیرقابل پذیرش بودن بیرون ماندن این رژیم از معاهده عدم اشاعه و مخالفت مداوم آن با قرار دادن تمام فعالیت ها و تأسیسات هسته ای تحت پادمان آژانس، اتخاذ کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ