کد خبر: ۱۶۸۹۲۳
۰:۰ - ۱۴۰۰/۳/۲۰

دستورالعمل طرح مالیاتی اصناف اعلام شد
رییس اتاق اصناف:

دستورالعمل طرح مالیاتی اصناف اعلام شد

رییس اتاق اصناف از احتمال تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه خبر داد و درباره نحوه رسیدگی و دستورالعمل طرح مالیاتی اصناف توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید ممبینی در خصوص اجرای طرح مالیاتی اصناف گفت: یکی از ظرفیت‌ها استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ است که در سال ۹۸ این فرصت برای بسیاری از واحدهای صنفی رضایت به همراه داشت و سال جاری نیز اگر ۳۰ برابر معافیت لحاظ می شد به دلیل تورمی که به قیمت کالاها و خدمات وارد شده بود، تعدادی از مودیان نمی توانستند از این ظرفیت به طور کامل و موثر استفاده کنند. بنابراین درخواست اصلاح این ضریب ارائه شد.

وی افزود: درخواست اولیه اتاق اصناف ۶۰ برابر بود که دیروز مصوبه ۴۵ برابری از ستاد کرونا دریافت شد. بنابراین کسانی که درآمد آنها کمتر از ۴۵ برابر معافیت است، می‌توانند از مزایای تبصره 100 استفاده کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: تبصره ماده ۱۰۰ نیز با تغییراتی همراه بوده که سال جاری در بند اول آن ضرایب کسانی که سال قبل تا سه میلیون تومان مالیات پرداخت کرده بودند، بدون افزایشی می‌توانند مالیات را پرداخت کنند. اگر کسانی احساس می کنند استفاده از تبصره نمی‌تواند به آن ها کمک کند، می‌توانند با استفاده از ظرفیت ماده ۹۷ اظهارنامه بدهند و میزان درآمد را برای رسیدگی ابراز کنند.

ممبینی گفت: با توجه به شرایط کرونایی و فعالیت بسیاری از مسئولان واحدهای صنفی در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، درخواست تمدید فرصت تسلیم اظهارنامه پیگیری خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ