کد خبر: ۱۷۲۲۷۵
۹:۱۲ - ۱۴۰۰/۴/۲۷

نشست امروز وزیران اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت و حل اختلاف

نشست امروز وزیران اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت و حل اختلاف

نشست وزرای اوپک پلاس، امروز با هدف توافق بر سر افزایش تولید نفت که چندی پیش به دلیل اختلاف امارات با عربستان بی نتیجه مانده بود، برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایسنا، نشست وزرای اوپک پلاس با هدف توافق بر سر افزایش تولید نفت که چندی پیش به دلیل اختلاف امارات با عربستان بی نتیجه مانده بود، امروز برگزار می شود.

بر اساس این گزارش،مقامات اوپک پلاس طی روزهای اخیر به نوعی اشاره کرده بودند این گروه تنها در صورت دستیابی به توافق دیدار می کنند.

مصالحه میان عربستان و امارات راه را برای عرضه بیشتر نفت هموار و از افزایش تورم زای قیمت ها جلوگیری می کند. همچنین به اختلاف دیپلماتیکی که معامله گران نفت را مضطرب کرده بود، پایان می دهد. زیرا جنگ بین دو متحد قوی ریسک فروپاشی توافق اوپک پلاس را به همراه داشت که روند بهبود قیمتهای نفت را تضعیف می کرد.

امارات شیوه محاسبه سهمیه تولید را غیرمنصفانه می داند و برای به کرسی نشاندن این ادعا با توافقی مخالفت کرده بود که سایر اعضای اوپک پلاس موافقت کرده بودند و بر اساس آن قرار بود طی ماه های مرداد تا آذر سال جاری، ماهانه ۴۰۰ هزار بشکه در روز به عرضه نفت اضافه شود.

فروپاشی مذاکرات باعث شده بود، قیمت نفت موقتا به بالاترین حد شش سال اخیر صعود کند اما دوباره کاهش یافته است. نفت برنت روز جمعه در ۷۳ دلار و ۵۹ سنت در هر بشکه و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ۷۱ دلار و ۸۱ سنت در هر بشکه بسته شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ