کد خبر: ۱۷۲۳۳۱
۱۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۴/۲۸

۲۰ بهشت‌ مالیاتی جهان معرفی شدند : جزایر کایمن ، آمریکا و سوئیس در صدر
توسط سازمان مالیاتی انگلیس:

۲۰ بهشت‌ مالیاتی جهان معرفی شدند : جزایر کایمن ، آمریکا و سوئیس در صدر

طبق اعلام سازمان مالیاتی انگلیس ، ۲۰ بهشت مالیاتی برتر جهان در سال جاری میلادی معرفی شدند که در صدر این فهرست جزایر کایمن، آمریکا و سوئیس قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان مالیاتی انگلیس اعلام کرد: ثروتمندان جهان هنوز به دنبال راه‌هایی برای دور زدن قوانین مالیاتی هستند و به همین منظور، ثروت را راهی کشورهایی می‌کنند که قوانین مالیاتی سهل‌گیرانه دارند.

بر اساس این گزارش، اگرچه درحال‌حاضر فرار مالیاتی در سطح بالایی باقی مانده اما تغییر چشم‌انداز فعلی محتمل است. کشورهای عضو گروه هفت در تلاش هستند با معرفی نظام مالیاتی جدید در سطح جهانی، جلوی فرار مالیاتی با استفاده از انتقال سرمایه به‌ویژه در بین شرکت‌های بزرگ را بگیرند.

آمریکا، آلمان و فرانسه از جمله موافقان اصلی این طرح هستند و قرار است طی این توافق که تاکنون موافقت ۱۳۰ کشور را جلب کرده‌ است، حداقل نرخ مالیاتی شرکت‌های بزرگ در جهان به ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

این رتبه‌بندی براساس دو شاخصه اصلی صورت گرفته است. یکی قابلیت پنهان کاری که به‌وجود قوانین نظارتی روی بخش نقل‌وانتقالات بانکی اشاره دارد و شامل قوانین ثبت شرکت، قوانین شفافیت بانکی، نظام گزارش‌دهی مالی و قوانین مالیاتی است و دیگری مقیاس جهانی که اشاره به سهم هر کشور از کل نقل‌ و انتقالات مالی در سطح بین‌المللی دارد.

بر اساس این رتبه‌بندی بهشت‌های مالیاتی در سال جاری میلادی، جزایر کایمن، آمریکا، سوئیس،‌ هنگ‌کنگ، سنگاپور، لوکزامبورگ، ژاپن، هلند ، جزایر ویرجین و امارات‌ به ترتیب در ۱۰ رتبه نخست جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین انگلیس، تایوان، آلمان، تایلند، کانادا و قطر هم در رده های یازده، دوازده، چهارده، هفده، نوزده و بیست قرار دارند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ