کد خبر: ۱۷۲۵۸۴
۱۶:۰ - ۱۴۰۰/۵/۸

آمریکا حاضر نیست از موضع عنادآمیز کوتاه بیاید
نماینده ایران در وین:

آمریکا حاضر نیست از موضع عنادآمیز کوتاه بیاید

نماینده ایران در وین از عدم تمایل آمریکا برای لغو تحریم تسلیحاتی و جبران خسارات وارده به ایران در اثر خروج غیرقانونی از برجام خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس،کاظم غریب آبادی درباره رویکرد واشنگتن در مذاکرات وین گفت: آمریکایی ها در مذاکرات اخیر حاضر نشدند از موضع عنادآمیز کوتاه بیایند و کل تفاهم را به پذیرش بندی درخصوص انجام گفت‎وگوهای آتی درمورد مسائل منطقه‌ای گره زده و حاضر به لغو دستور اجرایی تحریم تسلیحات نشدند که کاملاً با قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام در تناقض آشکار است.

وی افزود: کاخ سفید حاضر به برداشتن تحریم‌های ترامپ علیه بیش از ۵۰۰ نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی، لغو قانون تحریمی کاتسا و ارائه تضمین در مورد عدم تکرار نقض برجام نشد. حتی حاضر نشد دوره زمانی معقولی برای تداوم کار شرکت‌هایی که با ایران وارد تجارت می‌شوند درنظر بگیرد.

غریب آبادی ادامه داد: مقامات آمریکایی حاضر به بحث درباره خسارات وارده به ایران در اثر خروج غیرقانونی از تفاهم هسته‌ای نشدند و درباره فعالیت‌ها و تعهدات هسته‌ای زیاده‌خواهی‌هایی را مطرح کردند که حتی فراتر از برجام است. آنها نپذیرفتند که ابتدا آن‌ها باید تمام تعهدات را انجام دهند و پس از راستی‌آزمایی،ایران به اجرای تعهدات بپردازد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ