کد خبر: ۱۷۵۱۰۱
۱۵:۵ - ۱۴۰۰/۶/۲۲

معاملات مشکوک رکورددار افزایش سرمایه، دو سهم بیمه، ۳ سرمایه گذاری + ۹ نماد
در روز افت ۱۴ هزار و ۷۰۹ واحدی شاخص رخ داد:

معاملات مشکوک رکورددار افزایش سرمایه، دو سهم بیمه، ۳ سرمایه گذاری + ۹ نماد

در روز افت ۱۴.۷ هزار واحدی شاخص، رکورد دار افزایش سرمایه، دو بیمه، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه ۹ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات سومین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و نوسانی آغاز به کار کرد به طوری که در نهایت، نماگر بازار با افت 14 هزار و 709 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 475 هزارتایی به معاملات روزانه پایان داد.

به این ترتیب، بیش از 7.5 و 31.4 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به بانک دی، ایران خودرو، سایپا، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان به همراه گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو با داد و ستد 901، 513، 475، 395 و 296 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 8 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، محور خودرو شرکت حاضر در بازار اول بورس با افت 2 درصدی قیمت سهام، شاهد داد و ستد 54.4 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های صنعتی سپاهان، صنعتی دریای ایران، کارخانجات مخابراتی ایران (اولین رکورد دار افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی)، نیرو سرمایه، داروسازی زاگرس فارمد پارس، سیمرغ، سرمایه گذاری توس گستر، بیمه تجارت نو، بیمه حکمت صبا، گروه صنعتی سدید، کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، سرمایه گذاری اعتلا البرز، سیمان ایلام و سرمایه گذاری نیروگاهی ایران مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور اولین رکورد دار افزایش سرمایه، دو سهم بیمه، سه شرکت سرمایه گذاری به همراه 9 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ