کد خبر: ۱۷۶۰۷۶
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۷/۲۰

هدایای تقلبی که ترامپ از مقامات سعودی دریافت کرد

هدایای تقلبی که ترامپ از مقامات سعودی دریافت کرد

ترامپ در سفر به عربستان در سال ۲۰۱۷، هدایای قیمتی از جمله سه پالتو پوست ببر سفید و پلنگ و یک خنجر با دسته ای از جنس عاج از خانواده سلطنتی دریافت کرد که تقلبی از آب درآمد!

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از نیویورک تایمز ، ترامپ در سفر به عربستان در سال ۲۰۱۷، هدایای بسیاری از خانواده سلطنتی دریافت کرد. شمار هدایای مقامات سعودی به وی و هیات همراه ، ۸۲ هدیه شامل کالاهای معمولی از جمله کفش و مدال تا چند هدیه قیمتی بود. در آن میان سه پالتو از جنس پوست ببر سفید و پلنگ و یک خنجر با دسته شبیه به عاج جزء هدایای بسیار قیمتی شناخته می‌شد.

بر اساس این گزارش، طبق قوانین آمریکا داشتن این گونه هدایا مصداق نقض قانون حمایت از گونه‌های جانوری رو به انقراض است اما ترامپ این هدایا را نگه داشت و در واپسین روز ریاست جمهوری، کاخ سفید این کالاها را به اداره خدمات عمومی تحویل داد . در حالی که قانونا این‌گونه کالاها باید به اداره ماهی‌ها و زیست‌ بوم‌های خشکی آمریکا منتقل شود.

این اداره پس از مصادره این کالاها آنها را به آزمایش گذاشت که نتیجه برای همه غافلگیرکننده بود. هر سه پالتو از پوست مصنوعی بود. معلوم نیست مقامات سعودی از مصنوعی بودن این هدایا اطلاع داشته‌اند یا خیر.

در سال ۱۹۶۶ کنگره آمریکا قانونی را تصویب کرد که به موجب آن مقامات حق ندارند هدایایی با ارزش بیش از ۴۱۵ دلار نگه دارند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ