کد خبر: ۱۷۸۷۵۳
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۹/۳

سامانه صدور کارت سوخت المثنی تا پایان هفته راه اندازی می شود

سامانه صدور کارت سوخت المثنی تا پایان هفته راه اندازی می شود

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: سامانه صدور کارت‌های سوخت‌ المثنی تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مسعود رضایی در گفت و گویی تلویزیونی گفت: صدور کارت‌های هوشمند سوخت المثنی از طریق خدمتی مشترک بین وزارت نفت و بانک اطلاعاتی پلیس راهور ناجا انجام می‌شود و اختلال سراسری سبب شد تا ارتباط به‌دلیل حفظ امنیت دو سیستم قطع شود. همکاران در کنار پلیس راهور ناجا طراحی‌های امنیتی این پیوند ارتباطی را بازبینی کردند و تا پایان هفته سامانه راه‌اندازی می‌شود.

وی ادامه داد: بنابراین افرادی که کارت‌های سوخت آنها مفقود شده می‌توانند به پلیس + ۱۰ مراجعه کنند و فرآیند صدور نیز به شیوه گذشته انجام می‌شود یعنی می‌توانند با مدارک مربوط به خودرو، مالک و بیمه‌نامه مراجعه کنند.

این مقام مسئول با بیان اینکه این سامانه از سال ۸۵ راه‌اندازی شده بود و با توجه به محدودیت‌هایی که از نظر فناوری وجود دارد، وزارت نفت پروژه‌های ارتقای امنیت سامانه را در دستور کار قرار داد، افزود: برای ارتقای امنیت سامانه با سازمان پدافند غیرعامل ارتباط برقرار می‌شود.

رضایی گفت: با ممیزی‌هایی که توسط پدافند غیرعامل انجام‌ شده بحث ارتقای امنیت در دستور کار قرار داده شد و پیگیری می‌شود. تعداد صدور کارت سوخت‌های المثنی در شرایط عادی مراجعات به پلیس +۱۰ بین ۵ تا ۱۰ هزار درخواست بوده و برای ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار نفر آمادگی صدور کارت وجود دارد. به مقدار کافی کارت موجود است و هیچ مشکلی برای صدور کارت‌ها نیست.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ