کد خبر: ۱۷۸۷۶۰
۰:۰ - ۱۴۰۰/۹/۴

معاملات مشکوک یک پتروشیمی، زیرمجموعه سایپا، دو سرمایه گذاری + ۱۱ نماد
در روز افت ۱۰.۴ هزار واحدی شاخص رقم خورد:

معاملات مشکوک یک پتروشیمی، زیرمجموعه سایپا، دو سرمایه گذاری + ۱۱ نماد

در روز افت ۱۰.۴ هزار واحدی شاخص، یک پتروشیمی، زیرمجموعه سایپا، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه ۱۰ نماد دیگر، مشمول معاملات مشکوک شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در جریان معاملات آخرین روز کاری این هفته، بازار سهام متعادل و کم حجم آغاز به کار کرد و در نهایت، شاخص بورس با افت 10 هزار و 456 واحدی و عقب نشینی به کانال یک میلیون و 394 هزار تایی به معاملات روزانه پایان داد .

به این ترتیب، بیش از 3.5 و 9.6 هزار میلیارد تومان در بورس و فرابورس دست به دست شد که بالا بودن ارزش معاملات فرابورس مربوط به معاملات اوراق است و بیشترین حجم معاملات هم به حق تقدم تجلی توسعه معادن و فلزات با داد و ستد 7.7 میلیارد سهم و گروه بهمن، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان به همراه بانک ملت با تقاضای 529، 442 ، 203 و 153 میلیون سهمی تعلق گرفت.

در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد 15 شرکت با داد و ستد 10 تا سه برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

در صدر این فهرست، بیمه اتکایی امین شرکت حاضر در بازار دوم بورس با رشد 4.9 درصدی قیمت سهام و صف خرید، شاهد داد و ستد 42.6 میلیون سهمی شد.

در ادامه هم شرکت های پشم بافی توس، پلی پروپیلن جم، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، فرآورده های تزریقی ایران، لاستیک سهند، پتروشیمی فن آوران، سرمایه گذاری سایپا، مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن، سرامیک اردکان، سرمایه گذاری ملت، سرمایه گذاری تدبیرگران فارس و خوزستان، توسعه و عمران نائین، لوازم خانگی پارس و دوده صنعتی پارس مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

حضور یک پتروشیمی ، زیرمجموعه سایپا، توسعه بین المللی پدیده شاندیز، دو شرکت سرمایه گذاری به همراه 10 شرکت بورسی و فرابورسی از جمله نکات جالب این فهرست بود.

برای مشاهده اطلاعات دیگر مانند گزارش وقایع بازار ، بازدهی ماهانه سهام و صنایع و... می توان به rahavard365.com مراجعه کرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ