کد خبر: ۱۷۸۷۸۰
۹:۹ - ۱۴۰۰/۹/۴

پیشنهاد آمریکا برای آزادسازی بخشی از منابع ایران در ازای کاهش فعالیت هسته ای

پیشنهاد آمریکا برای آزادسازی بخشی از منابع ایران در ازای کاهش فعالیت هسته ای

نیویورک تایمز از احتمال ارائه پیشنهاد آمریکا مبنی بر آزادسازی بخشی از منابع مسدود شده ایران و اعمال برخی معافیت ها در ازای تعلیق بخشی از فعالیت های هسته ای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نیویورک تایمز با اشاره به شروع مجدد مذاکرات هسته ای از ۸ آذر به نقل از منابع آمریکایی اعلام کرد: آمریکا ممکن است در چارچوب یک توافق موقت، برخی از تحریم ها علیه ایران را کاهش دهد. اگرچه این رویکرد مشکل را بطور کامل حل نمی کند. اما ممکن است مجال بیشتری برای مذاکره فراهم کند و اقدامات تحریک آمیز اسراییل علیه ایران را متوقف کند.

پیشنهاد آمریکا این است که ایران بخشی از فعالیت های هسته ای را در ازای آزادسازی برخی از پول‌های مسدود شده ایران و یا اعمال معافیت درخصوص واردات برخی کالاها، تعلیق کند.

براساس این گزارش، مقامات آمریکا به اسرائیل هشدار داده اند رویکرد این کشور علیه برنامه هسته ای ایران نتیجه معکوس داشته است. اگرچه اقداماتی که علیه برنامه هسته ای ایران انجام می دهند، ممکن است از نظر تاکتیکی تا حدی رضایت آنها را جلب کند اما در نهایت غیرسازنده است و باعث شده ایران بتواند غنی‌سازی را به سرعت و با ماشین های پیشرفته تر از سر بگیرد. ضمن اینکه ایران موفق شده دفاع را به ویژه در زمینه سایبری بهبود ببخشد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ