کد خبر: ۱۷۹۱۱۵
۱۳:۵۰ - ۱۴۰۰/۹/۱۳

حذف سود مرکب سال آینده تمدید نخواهد شد
وزیر اقتصاد :

حذف سود مرکب سال آینده تمدید نخواهد شد

وزیر اقتصاد از تمدید قانون بخشودگی بدهی بانکی و حذف سود مرکب تا پایان سال خبر داد و گفت: این قانون سال آینده تمدید نمی شود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احسان خاندوزی در همایش ملی بیمه و توسعه با اشاره به نقش صنعت بیمه به عنوان یکی از ارکان مهم بازار‌های مالی گفت : قانون تسهیل بدهی بانکی و حذف سود مرکب برای آخرین بار تا اسفند ۱۴۰۰ تمدید خواهد شد و بانک مرکزی باید در اطلاع رسانی آن شتاب کند.

وی افزود: این بخشودگی سال آینده تمدید نخواهد شد. لذا تولید کنندگان می توانند ضمن استفاده از مزایای این قانون ، بقیه بدهی بانکی را پرداخت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: ایران بهره کمی از ظرفیت بیمه هوشمند برده و با بیمه گری مبتنی بر ریسک فاصله زیادی دارد. لذا از بیمه مرکزی درخواست می شود در کنار سند راهبردی به فکر تحول بیمه براساس بیمه گری هوشمند باشد.

خاندوزی گفت: بخشی از مخاطبان صنعت بیمه تمایل دارند از بیمه تکافل استفاده کنند که در این زمینه هم ایران از برخی کشور‌های اسلامی عقب‌تر است.

وی افزود: تدوین دستورالعمل‌هایی برای مدیران تحول گرا در صنعت بیمه باید در دستور کار قرار گیرد و برای آنها تفاوت قائل شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ