کد خبر: ۱۸۰۵۳۵
۱۲:۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۱

اجرای طرح نهضت ملی مسکن با عرضه مستمر سیمان و فولاد در بورس کالا
رئیس سازمان بورس مطرح کرد:

اجرای طرح نهضت ملی مسکن با عرضه مستمر سیمان و فولاد در بورس کالا

رئیس سازمان بورس گفت: در جهت کمک به اجرای طرح نهضت ملی مسکن، سیمان و فولاد در بورس کالا بصورت مستمر عرضه شده و همه فعالان می‌توانند محصولات مورد نیاز را از طریق این بازار خریداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید عشقی با اشاره به نقش بازار سرمایه در راستای کمک به اجرای طرح نهضت ملی مسکن به ایرنا گفت: سیمان و فولاد در بورس کالا بصورت مستمر عرضه شده و قیمت آنها کاملاً شفاف است و همه فعالان این حوزه می‌توانند محصولات مورد نیاز را از طریق این بازار خریداری کنند.

وی افزود: در حوزه سیمان سعی شده فرآیند صدور کد مشتریان تسهیل شود که در این رابطه ساز و کاری فراهم شد تا افراد به راحتی بتوانند بصورت آنلاین و با کد سهامداری اقدام به خرید سیمان از بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا کنند. کل سیمان تولیدی بصورت هفتگی در بورس کالا عرضه می‌شود و عرضه فولاد نیز در حال افزایش است. به طوری که در حوزه مقاطع فولادی روند رو به رشد است و با عرضه کل زنجیره تولید فولاد در بورس کالا شاهد رونق تولید در صنعت فولاد خواهیم بود.

عشقی درخصوص اثر قطعی گاز صنایع در زمستان بر فعالیت شرکت‌های سیمانی و فولادی توضیح داد: یکی از معضلات صنعت سیمان و فولاد قطعی گاز در زمستان است. زیرا گاز به اندازه‌ای که هم نیاز خانگی را جواب دهد و هم پاسخگوی نیاز صنایع باشد، وجود ندارد. برخی صنایع از سوخت‌های جایگزین استفاده می کنند به همین دلیل امید است قطعی گاز کمترین آسیب را به صنایع بزند. البته این آسیب در تابستان نیز به دلیل قطعی برق وجود داشت اما شرکت‌ها با وجود تغییراتی که در سودآوری داشتند درنهایت گزارش‌های مطلوبی را به ثبت رساندند.

بنابراین گزارش، در طرح نهضت ملی مسکن دولت سیزدهم احداث چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال را به عنوان اصلی‌ترین سیاست در حوزه مسکن معرفی کرده و برای اجرای آن راهکارهای مناسبی را در قانون از جمله راه‌اندازی صندوق ملی مسکن و افزایش تسهیلات متناسب با قیمت واحد های مسکونی در نظر گرفته و برای اجرایی شدن آنها نیز اقداماتی را به انجام رسانده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ