کد خبر: ۱۸۰۵۴۶
۰:۰ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۲

شیوه نامه عرضه خودروهای خارجی در بورس کالا تنظیم شد
مدیرعامل سازمان اموال تملیکی :

شیوه نامه عرضه خودروهای خارجی در بورس کالا تنظیم شد

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی از تنظیم شیوه نامه عرضه خودروهای خارجی متعلق به این سازمان در بورس کالا خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، عبدالمجید اجتهادی درخصوص آخرین وضعیت عرضه خودروهای خارجی دپو شده سازمان اموال تملیکی در بورس کالا گفت: شیوه نامه مورد نیاز برای عرضه برخی کالاها در سازمان تنظیم شده که پس از تائید نهایی، اقدامات مورد نیاز در خصوص آن انجام می‌شود.

وی افزود: از شروع به کار دولت سیزدهم با توجه به تاکید ریاست جمهوری و قوه قضاییه ، اقدامات مطلوبی به ویژه در زمینه پرونده‌های سنواتی انجام شده و حجم وسیعی از کالاها طی فرایندهای مختلفی از جمله فروش، استرداد، انهدام و اعاده تعیین تکلیف و از انبارهای سازمان خارج شد .

این مقام مسئول ادامه داد: میزان کالاهای منهدم شده طی ۵ ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۲۸۰ درصد افزایش داشته و طی این مدت کالاهایی که قابلیت مصرف انسانی نداشته و از طریق دستگاه‌های مربوطه ازجمله دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان استاندارد نیز قابل استفاده نبوده با رعایت مسایل زیست‌ محیطی از چرخه مصرف خارج شدند.

اجتهادی ادامه داد: طی مزایده الکترونیکی اخیر حدود ۱۵۰۰ کالا عرضه شد که ۷۷۶ مورد دارای پیشنهاد بود و با افزایش ۹۰ درصدی نسبت به قیمت پایه کارشناسی به فروش رسید. یکی از برنامه‌های اصلی سازمان، فراهم کردن بسترهای مورد نیاز برای افزایش مزایده و حراج حضوری است تا با حذف دلالان و واسطه‌ها افراد بیشتری بتوانند در آن مشارکت کنند و سود حاصل بین دولت و مصرف‌کننده تقسیم شود.

وی عنوان کرد: اولین حراج الکترونیکی این سازمان طی هفته اخیر بصورت آزمایشی با ثبت نام بیش از ۴ هزار متقاضی و عرضه ۱۰ کالا برگزار شد  که ۱۰۰ درصد آن دارای پیشنهاد بود و با افزایش ۸۷ درصدی نسبت به قیمت پایه کارشناسی به فروش رسید. سازمان اموال تملیکی باید از این ظرفیت در جهت ارایه و فروش کالاها به مشتریان و مصرف‌کنندگان واقعی استفاده کند و حراج‌های الکترونیکی را با دریافت مجوزهای لازم توسعه دهد.

به گفته اجتهادی، سومین مرحله از حراج حضوری در سال جاری، شنبه هفته آینده ( ۲۵ دی) در مرکز همایش‌های دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار می شود. متقاضیان می‌توانند از امروز تا پنجشنبه از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ بعد از ظهر برای بازدید به انبارهای اموال تملیکی سراسر کشور مراجعه کنند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ