کد خبر: ۱۸۰۵۹۳
۱۳:۴۱ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴

۱۱۰ نماینده جمهوری خواه خواهان ترک مذاکرات با ایران شدند

۱۱۰ نماینده جمهوری خواه خواهان ترک مذاکرات با ایران شدند

۱۱۰ نماینده جمهوری خواه در نامه ای به وزارت خارجه آمریکا ، خواهان توقف مذاکره با ایران و اعمال بیشتر تحریم ها شدند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از فری بیکن ، ۱۱۰ نماینده جمهوری خواه در نامه ای به وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند: دولت جو بایدن باید هر چه سریعتر مذاکرات هسته ای با تهران را ترک و تحریم‌ها علیه ایران به‌ ویژه در رابطه با تجارت نفتی با چین و سایر کشورها را بصورت جدی اعمال کند. چرا که ماهانه حداقل ۱.۳ میلیارد دلار از محل صادرات درآمد دارد.

ایران با استفاده از سانتریفیوژهای پیشرفته ، تولید تجهیزات و ذخیره مقادیر فزاینده اورانیوم غنی شده با خلوص ۲۰ و ۶۰ درصد، برنامه هسته ای را پیش می برد و به دانشی دست می یابد که غیر قابل برگشت است.

در حالی که واشنگتن بطور مداوم تمایل را برای مذاکره در جهت بازگشت به برجام نشان داده ، تهران بازگشت به توافق را بی ارزش‌تر کرده و با دستاورد های هسته‌ای بیشتر به غروب برجام نزدیک‌تر شده است. تنها افزایش تحریم ها و اجرای کامل محدودیت ها، حرکت ایران به سمت سلاح اتمی را متوقف می کند.

راهکار دیپلماسی و مذاکره با ایران در وین نتیجه ای نداده و دولت بایدن بابد مسیر را تغییر دهد و تحریم های بیشتری علیه تهران وضع کند.

بر اساس این گزارش ، اگر چه مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ رو به پیشرفت است ، جنگ طلبان و مخالفان دیپلماسی در آمریکا همسو با رژیم صهیونیستی از  رویکرد سازنده ایران ، آشفته تر می شوند و بی توجه به این حقیقت که آمریکا مسئول واقعی وضعیت کنونی بوده و با خروج یکجانبه از توافق بین المللی، تعهدات را نقض کرده در تداوم مخالفت با دیپلماسی، نسخه های حماقت بار می پیچند.

در واقع، لابی‌های صهیونیستی و آمریکایی با تلاش برای منحرف کردن مذاکرات به طرق مختلف در تلاش هستند رایزنا ها به نتیجه نرسد . چرا که در برابر منطق محکم و رویکرد سازنده دولت جدید ایران مستاصل شده اند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ