کد خبر: ۱۸۱۰۴۲
۱۲:۲۴ - ۱۴۰۰/۱۱/۴

دستورالعمل جدید واردات اعتباری با ۳ شرط اعلام شد
توسط وزارت صنعت و بانک مرکزی :

دستورالعمل جدید واردات اعتباری با ۳ شرط اعلام شد

دستورالعمل جدید وزارت صنعت و بانک مرکزی برای واردات اعتباری با ۳ شرط اعلام شد که در صورت تخلف ، واردکنندگان مشمول جریمه خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس ، طبق سیاست‌های ارزی و تجاری وزارت صنعت و بانک مرکزی، دستورالعمل سه گانه واردات اعلام شد که بر اساس آن واردات اعتباری صرفا برای مواد اولیه توسط شرکت‌های تولیدکننده مجاز شده است.

بر اساس این گزارش همچنین مدت زمان اعتبار واردات اعتباری برای واردکنندگان، سه ماه درنظر گرفته شده و درصورت عدم خرید ارز در مهلت مقرر، جرایمی  برای وارد کننده در نظر گرفته خواهد شد.

سیاست گذار با این ابزار تلاش کرد به واردکنندگان فرصتی برای تامین ارز اعتباری بدهد اما اگر واردکننده صرفا اقدام به واردات کالاها به بنادر و گمرکات کرده و در تامین ارز به هر دلیلی دچار مشکل باشد و بخواهد واردات بدون انتقال ارز یا ابزارهایی نظیر آن استفاده کند به طور قطع با برخورد و جریمه هم مواجه خواهد شد.

با توجه به چنین تصمیماتی و البته جدا ندانستن سیاست‌های ارزی از سیاست‌های تجاری و لحاظ کردن همه جوانب در هر نوع تصمیم گیری ، شاید بتوان امیدوار بود از این پس بساط بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های غیرقابل اجرا و دردسرساز برچیده شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ