کد خبر: ۱۸۹۰۸۴
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۲/۲۰

حمایت روزنامه کیهان از کالابرگ الکترونیک با مثالی از طرح ۹۰ سال پیش آمریکا !

حمایت روزنامه کیهان از کالابرگ الکترونیک با مثالی از طرح ۹۰ سال پیش آمریکا !

روزنامه کیهان با ارایه مثالی از برنامه‌ ۹۰ سال پیش آمریکا از ساماندهی یارانه‌ها از طریق کالابرگ الکترونیک، حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روزنامه کیهان با حمایت از طرح کالابرگ توسط دولت اعلام کرد: این روزها مسئولان دولتی از طرحی برای ساماندهی به یارانه‌ها سخن می‌گویند. تاکنون همه ابعاد و جزئیات این طرح روشن نیست و از سوی مسئولین اعلام نشد. با این حال یکی از مباحث مطرح شده احتمال اجرایی کردن طرح کالابرگ الکترونیک است.

برنامه‌های حمایتی غذا حتی در پیشرفته‌ترین و ثروتمندترین‌های جهان در سطح گسترده‌ای هم‌اکنون هم در حال اجراست. فقط برای یک نمونه کافی است درباره برنامه مشهور به SNAP در آمریکا مطالعه کنند. برنامه‌ای از حدود 90 سال پیش از سوی وزارت کشاورزی آمریکا اجرایی شده و هدف آن تامین امنیت غذایی اقشار کم‌درآمد است.

این برنامه در سال 2013 حدود 47 میلیون شهروند آمریکا را تحت پوشش داشت و عدد آن هنوز هم بالای 40 میلیون نفر است. SNAP فقط یکی از 15 برنامه مشابه در آمریکا و البته گسترده‌ترین آنهاست و بودجه کلانی نیز به آن اختصاص داده می‌شود. واشنگتن در سال 2018 بیش از 57 میلیارد دلار برای این برنامه هزینه کرد. از سال 2004 در تمام ایالت‌ها یک سیستم اعتباری با نام  EBT اجرایی شد و همان برنامه را در قالب کارت هوشمند می‌برد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ