کد خبر: ۱۸۹۰۹۰
۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۲/۲۰

پلتفرم‌های آنلاین و بزرگترین شرکت‌های اینترنتی روسیه هدف هکرها
واشنگتن پست اعلام کرد:

پلتفرم‌های آنلاین و بزرگترین شرکت‌های اینترنتی روسیه هدف هکرها

بسیاری از پلتفرم های آنلاین روسیه از جمله چند وب سایت دولتی، تلویزیون‌های هوشمند و همچنین شرکت اینترنتی یاندکس مورد حمله هکرها قرار گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نشریه واشنگتن پست اعلام کرد: تلویزیون های هوشمند روسیه به جای فهرست کانال ها، پیامی درباره درگیری های نظامی نمایش داده شد. در این پیام آمده بود: خون هزاران اوکراینی و قتل صدها کودک روی دستان شماست. تلویزیون و مقامات دروغ می گویند نه به جنگ.

براساس این گزارش در این عملیات هک علاوه بر تلویزیون های هوشمند برخی از بزرگترین شرکت های اینترنتی روسیه از جمله یاندکس نیز هدف گرفته شدند. پیام روی تلویزیون های هوشمند در پلتفرم یاندکس نیز ظاهر شد.

همچنین هکرها به Rutube جایگزین روسی یوتیوب نیز نفوذ کردند. این سرویس پخش محتوا در بیانیه ای در کانال تلگرام اعلام کرد: سرویس میزبانی ویدئو ما با یک حمله سایبری قدرتمند روبرو شد. در حال حاضر دسترسی به پلتفرم ممکن نیست. روتیوب بعدا اعلام کرد این حمله را محدود کرده و مخزن محتوایش از آن در امان ماند.

روسیه از زمان حمله به اوکراین با حملات متعدد هکری روبرو است. در نخستین روزهای درگیری گروه هکری ناشناس مسئولیت مجموعه ای از حملات DDoS را برعهده گرفت و در نتیجه چند وب سایت دولتی از جمله وب سایت وزارت دفاع روسیه هک شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ