کد خبر: ۱۸۹۱۲۰
۱۲:۷ - ۱۴۰۱/۲/۲۱

فقط مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن گران می‌شود / تصمیم گیری امروز برای دو کالا
وزیر کشور :

فقط مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن گران می‌شود / تصمیم گیری امروز برای دو کالا

وزیر کشور اعلام کرد: مجوز افزایش قیمت با حذف ارز ترجیحی فقط برای مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن صادر شد و به غیر از این کالاها، هیچ کالای دیگری حق افزایش قیمت ندارد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، احمد وحیدی گفت: دامداری‌های کوچک و بزرگ باید با کمک استانداری‌ها و از محل سرمایه‌های صندوق‌های کشاورزی و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری استان‌ها حمایت شوند تا بتوانند نهاده‌های دامی را بدون دغدغه تهیه کنند. بانک‌ها هم باید برای تأیید وثایق تسهیلات از دامداری‌های حمایت کنند.

وی افزود: قیمت مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات و روغن هم با هدفمند شدن یارانه‌ها و با حذف ارز ترجیحی تغییر نمی کند و هیچ کالای دیگر هم حق گرانی را ندارد. مجوزی هم برای گران شدن هچی محصول دیگر حتی حمل‌ و نقل صادر نخواهد شد.

براساس این گزارش، احسان خاندوزی وزیر اقتصاد هم گفت: دولت قبل از ورود به حذف ارز ترجیحی درباره اقلامی که ممکن است تحت تاثیر قرار گیرد، جلسه گذاشت و بهای مرغ و‌ تخم ‌مرغ و‌ لبنیات هم امروز تصمیم‌گیری می‌شود.

معاون وزیر کشاورزی نیز اعلام کرد: شورای آرد و نان تصمیمی برای تغییر قیمت نان سنتی و آزادپز ندارد و حتی جلسه‌ای تشکیل نشده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ