کد خبر: ۱۹۱۴۱۸
۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۴/۱

توضیحات مقام مسئول سازمان بورس درباره مجمع بانک ملت و گزارش نماینده
در گفت وگو با بورس پرس اعلام شد:

توضیحات مقام مسئول سازمان بورس درباره مجمع بانک ملت و گزارش نماینده

رئیس اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس در خصوص حواشی مجمع بانک ملت، گزارش نماینده سازمان و تخلف یا عدم تخلف توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سعید واشقانی فراهانی در خصوص ادعای برخی حاضرین در مجمع سالانه دیروز بانک ملت مبنی بر عدم امکان ورود به سالن، تکمیل صندلی ها با حضور کارمندان و نیروهای انتظامی، جلوگیری از عکاسی و فیلمبرداری و اینکه آیا این موارد از دیدگاه سازمان بورس تخلف محسوب می شود یا خیر؟ به بورس پرس گرفت: بعد از اطلاع رسانی موضوع از صبح و زمان برگزاری مجمع به سازمان بورس، پیگیری ها انجام و به نماینده حاضر در جلسه اعلام شد تاتذکر لازم داده شود.

وی افزود: در تماس تلفنی با مدیران بانک ملت هم موضوع مطرح و با جمع بندی توضیحات، نتیجه گیری شد تخلف به معنای تعمد در عدم رعایت مقررات صورت نگرفته است. در واقع به نوعی ناهماهنگی روی داده و پیش بینی حضور این حجم جمعیت سهامداران را نداشتند و در ورود و هماهنگی مربوطه به مشکل برخورد کردند که باید ظرفیت سازی انجام می شد.

این مقام مسئول ادامه داد: پیش از این با همه گیری کرونا، مجامع بصورت آنلاین برگزار می شد و شرکت ها پس از طی این مدت از فضای قبلی برگزاری، مقداری دور شدند.

واشقانی فراهانی تصریح کرد: از بانک ملت درخواست شد در این خصوص ، شفاف سازی کرده و به سهامداران درباره وضعیت و علت این رخداد، توضیح دهد. باید این نکته را هم در نظر گرفت که سالن های قدیمی جوابگوی تعداد سهامداران شرکت های بزرگ نیست اما حضور بیش از چند صد هزار سهامدار بانک ملت هم در مجامع امکان پذیر نیست.

وی در پاسخ به سوال دیگر بورس پرس مبنی بر تمهیدات سازمان بورس برای برگزاری مجامع دیگر شرکت ها و عدم تکرار این دست رویدادها توضیح داد: مشگلات پیش آمده، سازمان را به این فکر وا داشت در راستای وظایف و مقررات طی مکاتبه ای به کلیه شرکت های بورسی و فرابورسی برای اتخاذ تدابیر حضور سهامداران در مجمع تذکر دهد.

به گفته واشقانی، سهامداران سالی یک بار فرصت دارند با حضور در مجامع سوالات را پرسیده و اعضای هیات مدیره را از نزدیک ملاقات کنند. نمی توان این حق را از سهامدار گرفت و باید فضا را به گونه ای آماده سازی کرد که این رویداد به نحو احسن به سرانجام برسد. البته همزمان بحث برگزاری مجامع الکترونیک و طرح سوالات افرادی که امکان حضور برای آنها مهیا نمی شود ، دنبال می شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ