کد خبر: ۱۹۱۴۴۹
۰:۰ - ۱۴۰۱/۴/۲

حذف عوارض صادراتی ۴ محصول و وام کم بهره۲۰ هزارمیلیارد تومانی به تولیدکنندگان
معاون اقتصادی وزیرکشاورزی اعلام کرد:

حذف عوارض صادراتی ۴ محصول و وام کم بهره۲۰ هزارمیلیارد تومانی به تولیدکنندگان

معاون اقتصادی وزیرکشاورزی با اعلام حذف عوارض صادراتی ۴ محصول،گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام به تولیدکنندگان اختصاص یافت و تاکنون ۴.۳ هزار میلیارد تومان به ۳۷.۵ هزارنفر داده شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد قربانی در پاسخ به این سئوال که پس از حذف دلار 4200 تومانی، نحوه حمایت وزارت کشاورزی از تولیدکنندگان چگونه بوده به فارس، گفت: انتظار می رفت پس از اجرای این طرح تا 30 درصد محصولات، روی دست تولید کنندگان می ماند. بنابراین برنامه صادرات در دستور کار قرار گرفت .

وی افزود: بر همین اساس، عوارض صادرات مرغ، تخم مرغ، خامه و شیرخشک صفر شد تا  صادرات برای تولید کنندگان مزیت داشته باشد. ایران سالانه 2.5 میلیون تن گوشت مرغ و بیش از یک میلیون تن تخم مرغ تولید می کند و محصولات لبنی هم کاملا خودکفا است.

قربانی ادامه داد: همچنین 20 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت وام کم بهره به تولیدکنندگان اختصاص یافت که تاکنون 4.3 هزار میلیارد تومان به 37.5 هزار نفر وام پرداخت شده و 201 هزار بهره بردار نیز در سامانه سیتا درخواست کرده اند که 150 هزار درخواست تایید و به بانک معرفی شدند اما فقط 50 هزار نفر به بانک مراجعه کرده اند.

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ