کد خبر: ۱۹۲۸۷۳
۰:۰ - ۱۴۰۱/۵/۱۳

تعدیل مواضع اتحادیه اروپا در پیشنهاد جدید و زمان احتمالی آغاز مذاکرات
نماینده مجلس مطرح کرد:

تعدیل مواضع اتحادیه اروپا در پیشنهاد جدید و زمان احتمالی آغاز مذاکرات

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اعلام تعدیل مواضع اروپا در پیشنهاد جدید، گفت: احتمالاً دور جدید مذاکرات بعد از تاسوعا و عاشورا آغاز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، جواد کریمی قدوسی درباره پیشنهاد جدید اتحادیه اروپا برای آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای به دانشجو گفت: اتحادیه اروپا در پیشنهاد جدید نسبت به برخی خواسته‌های ایران نرمش نشان داد و مقداری مواضع را تعدیل کرد. این موضوع به دلیل منطق قوی ایران و سفر ناموفق رئیس جمهور آمریکا به منطقه بود.

وی افزود: ایران درحال بررسی این پیشنهاد است و به زودی جمع بندی نهایی را برای طرف مقبال ارسال خواهد کرد. به احتمال زیاد دور جدید مذاکرات بعد از تاسوعا و عاشورا آغاز خواهد شد. در پیشنهاد جدید، بسیاری از مطالبات و خواسته‌های ایران محقق شده است اما هنوز یکی دو مورد باقی مانده که عمدتا مربوط به تحریم‌ها می‌شود.

کریمی قدوسی ادامه داد: یکی از موارد اختلافی این است که آمریکا می‌گوید در صورت بازگشت تحریم‌ها، سرمایه گذاران بلافاصله باید از ایران خارج شوند درحالی که این موضوع قابل قبول نیست و در صورت بازگشت تحریم‌ها، غنی سازی باید تا بیش از 60 درصد ادامه پیدا کند. همچین سرمایه گذارانی که قرارداد بستند، باید تا پایان قرارداد در ایران حضور داشته باشند و تحریم نشوند. با توجه شرایط فعلی، نهایتا طرف آمریکایی به خواسته‌های ایران تن خواهد داد و می‌توان شاهد توافق و به نتیجه رسیدن مذاکرات بود.

تلگرام اصلی بورس پرس :http://t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ