کد خبر: ۱۹۲۸۸۸
۰:۰ - ۱۴۰۱/۵/۱۳

مجلس با انتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی به صندوق جدید موافقت کرد

مجلس با انتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی به صندوق جدید موافقت کرد

نمایندگان مجلس با قابلیت انتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی براساس تقاضای کتبی بیمه شده از صندوق قبلی به جدید موافقت کردند.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نمایندگان مجلس در جلسه علنی و در جریان بررسی طرح نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی و تجمیع سوابق بیمه‌ای اشخاص با ماده ۳ این طرح موافقت کردند.

براساس ماده ۳ این طرح، حق بیمه یا کسور بازنشستگی که به هر یک از صندوق‌های بیمه بازنشستگی پرداخت شده طبق تقاضای کتبی بیمه شده موضوع این قانون یا بازماندگان واجد شرایط وی پس از به روز رسانی از صندوق قبلی به صندوق جدید منتقل می‌شود. بیمه شده ذی‌نفع تقاضای انتقال سابقه پرداخت حق بیمه یا کسور بازنشستگی را بصورت کتبی به صندوق جدید ارائه کرده و صندوق جدید نیز پس از بررسی و انطباق تقاضا با ضوابط و مقررات ذیربط ظرف یک ماه انتقال وجوه حق بیمه یا کسور بازنشستگی را از صندوق بازنشستگی قبلی تقاضا می‌کند. صندوق بازنشستگی قبلی مکلف است حداکثر ظرف سه ماه از تاریخ تقاضای صندوق جدید، وجوه قابل انتقال را به آن صندوق منتقل کند.

طبق تبصره این ماده در صورتی که صندوق‌های مشمول این ماده طبق مقررات، علاوه بر پرداخت حقوق بازنشستگی از کار افتادگی اعم از کلی وجزئی و فوت، مشترکین را در برابر بیماری‌ها، کمک ازدواج، بارداری، حقوق ایام بیماری و غرامت نقص عضو بیمه کرده باشند، هنگام انتقال حق بیمه یا کسور بازنشستگی به صندوق مقصد، سهم درمان به علاوه یک درصد بابت مزایای فوق از جمع وجه قابل انتقال کسر می‌شود.

تلگرام اصلی بورس پرس :http://t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ