کد خبر: ۱۹۷۲۲۹
۱۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۹/۱

نماینده ایران در سازمان ملل درباره راه اندازی خط تولید پهپاد در روسیه توضیح داد

نماینده ایران در سازمان ملل درباره راه اندازی خط تولید پهپاد در روسیه توضیح داد

نماینده ایران در سازمان ملل درباره ادعای جدید مبنی بر راه اندازی خط تولید پهپاد در روسیه، توضیح داد و اعلام کرد: گام های مهمی در تعامل مشترک با اوکراین برداشته شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، نماینده ایران در سازمان ملل با ارسال یادداشتی به روزنامه واشنگتن پست درباره ادعاهای جدید راه اندازی خط تولید پهپاد در روسیه اعلام کرد: در پی ادعای استفاده از پهپادهای ایران در درگیری های اوکراین، ایران درخواست نشست کارشناسی مشترک با مقامات اوکراین کرد تا این ادعاها را بررسی کند.

گام های مهمی در تعامل مشترک کارشناسان دفاعی ایران و اوکراین برداشته شده و تا از بین رفتن هرگونه سوء تفاهم در این رابطه ادامه خواهد داشت. ایران و روسیه طبق توافقات از سال‌ها قبل دارای همکاری‌های دفاعی، علمی و تحقیقاتی مشترک هستند که برای پیش از آغاز جنگ اوکراین است.

ضمن اینکه پنج سال دوره محدودیت‌های تسلیحاتی ایران در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در اکتبر ۲۰۲۰ پایان یافته و ایران می تواند متناسب با نیاز و اولویت‌ها با سایر کشورها همکاری دفاعی داشته باشد.

ایران از ابتدای بحران در اوکراین با اتخاذ مواضع شفاف، پیوسته و تزلزل ناپذیر، تاکید کرد که همه اعضای سازمان ملل باید بطور کامل به اصول و اهداف مندرج در منشور ملل متحد و قوانین بین المللی از جمله حاکمیت، استقلال، اتحاد و تمامیت ارضی کشورها احترام بگذارند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ