کد خبر: ۱۹۷۳۰۳
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۹/۳

وزارت نیرو: ۱۰ روز بارانی در راه است / وضعیت حال و آینده حوضه های آبی

وزارت نیرو: ۱۰ روز بارانی در راه است / وضعیت حال و آینده حوضه های آبی

مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: برای ۱۰ روز و تا هفته آینده حوضه‌های آبریز غربی و شمالی شاهد بارش خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مؤسسه تحقیقات آب وزارت نیرو اعلام کرد: با توجه ‌به چشم‌انداز بارش ها ، پیش‌بینی‌شده هفته آینده، بارش‌ها در مناطق غربی و شمالی رخ دهد.

براساس این گزارش، حوضه آبریز فلات مرکزی و خلیج‌فارس و دریای عمان در این هفته با بیشینه بارش 28.2 و 24.2 میلی‌متری و متوسط محدوده 0.5 و 0.7 میلی‌متری بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز را داشتند. پس‌ از آن حوضه آبریز دریاچه ارومیه، مرزی شرق و دریای خزر هم با بارش 9.6، 6.9 و 4.4 میلی‌متری و متوسط محدوده 1.1، 0.1 و 0.2 میلی‌متری را تجربه کردند.

حوضه آبریز قره قوم با بیشینه بارش 0.1 میلی‌متری با متوسط بارش صفر کمترین میزان بارش حوضه‌های آبریز را دارد. همچنین از این هفته از 30 حوضه آبریز درجه‌ 2، 4 حوضه بدون بارش هستند.

در هفته منتهی به 11 آذر همه حوضه‌های 6 گانه اصلی آبریز بارش‌هایی را تجربه خواهند کرد و خلیج‌فارس و دریای عمان با بیشینه بارش 119.7 میلی‌متری و متوسط محدوده 11.4 میلی‌متری را خواهد داشت که بیشترین میزان در بین حوضه‌های آبریز خواهد بود.

فلات مرکزی، دریای خزر،دریاچه ارومیه، قره قوم و مرزی شرق هم در این زمدت زمان به ترتیب بیشینه بارش 91.8، 46.3، 25.1، 10.4 و 4.4 میلی‌متری با متوسط محدوده 3.8، 9.8، 8.3، 5.4 و 0.3 میلی‌متری را تجربه خواهند کرد. همچنین از مجموع 30 حوضه آبریز درجه‌ 2 نیز 2 حوضه‌ قطره‌ای باران نخواهند داشت.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ