کد خبر: ۲۰۱۴۷۶
۰:۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۵

رئیس بانک مرکزی علت حذف دلار توافقی را اعلام کرد: خرید بدون نوبت و...

رئیس بانک مرکزی علت حذف دلار توافقی را اعلام کرد: خرید بدون نوبت و...

رئیس کل بانک مرکزی، علت حذف دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی را امکان خرید ارز بدون نوبت و ثبت‌نام از تمام صرافی‌ها با نرخ تابلو اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا فرزین در پاسخ به پرسش کار فضای مجازی درباره علت حذف دلار توافقی و بروز مشکلاتی برای خریداران در توییتر، اعلام کرد: بانک مرکزی با حذف دلار توافقی به دنبال برچیدن رانت به وجود آمده، است. از این به بعد از تمامی صرافی‌ها بدون انجام ثبت‌نام، ارز را دریافت کنید؛ به نرخ تابلو بدون صف.

وی دیروز هم وعده داده بود بانک مرکزی و صرافی ها، اقدامات مشترکی در احیای ثبات اقتصادی انجام می دهند و بانک مرکزی از این پس به بازار آزاد ورود پیدا خواهد کرد و نرخ ساز خواهد بود.

براساس این گزارش، همزمان با افزایش سهمیه خرید ارز به 5000 هزار یورو یا معادل از دیروز، دلار توافقی از معاملات بازار متشکل ارزی حذف شده بود و صراف‌ها هم اعلام کرده بودند بخشنامه‌ای از بانک‌مرکزی ابلاغ نشده  و‌ قیمت فروش ارز معلوم نیست! ساعتی بعد هم از این خبر ، بانک مرکزی اعلام کرد: نرخ فروش ارز به صورت اسکناس توسط صرافی ها در سایت بازار متشکل ارز اعلام می شود که ۴۲ هزار و ۷۴۸ تومان است!

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ