کد خبر: ۲۰۱۴۹۳
۱۰:۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۵

رتبه نخست بانک ملت در شاخص فروش عملکرد مالی سال ۱۴۰۰
طبق رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی اعلام شد:

رتبه نخست بانک ملت در شاخص فروش عملکرد مالی سال ۱۴۰۰

بانک ملت در رتبه بندی سازمان مدیریت صنعتی، رتبه نخست فروش در عملکرد مالی سال ۱۴۰۰ را در بین بانک ها و موسسات اعتباری از آن خود کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، طبق رتبه بندی معتبر سازمان مدیریت صنعتی ، بانک ملت در رتبه بندی 500 شرکت بزرگ در گروه بانک ها و موسسات اعتباری روی سکوی نخست قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، میزان فروش بانک ملت در سال 99 بالغ بر 89.6 هزار میلیارد تومان بود که در سال گذشته به 123.8 هزار میلیارد تومان افزایش یافت. تنها دو بانک در بین 10 شرکت برتر ایران در رتبه بندی سال جاری سازمان مدیریت صنعتی قرار گرفتند.

بانک ملت در بین کل 500 شرکت بزرگ نیز رتبه ششم را از نظر فروش که اصلی ترین شاخص رتبه بندی شرکت های برتر ایران محسوب می شود به خود اختصاص داد. همچنین در شاخص ارزش افزوده هم روی سکوی نهم قرار گرفت.

بانک ملت در سال 1400 ارزش افزوده ای معادل 33.8 هزار میلیارد تومان برای ذینفعان این بانک خصوصی ایجاد کرد و همچون سال های قبل در رتبه بندی سال جاری سازمان مدیریت صنعتی نیز عنوان داراترین شرکت ایران را با مبلغی معادل 1.02 هزار هزار میلیارد تومان از آن خود کرد و با فاصله زیاد نسبت به شرکت دوم در صدر فهرست قرار گرفت. بانک ملت در میزان اشتغالزایی هم با ایجاد اشتغال برای 26.3 هزار نفر، روی سکوی سوم در بین 500 شرکت برتر ایران قرار گرفت.

سازمان مدیریت صنعتی، رتبه بندی شرکت های برتر ایران را سال جاری برای بیست و پنجمین سال متوالی و با هدف فراهم کردن آمار و اطلاعات شفاف و مفید درباره بنگاه های اقتصاد و ارائه فضای روشن تری از کسب و کار اقتصادی انجام داده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ