1. دیگر رسانه ها
چهارشنبه, ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ ۱۶:۲۴
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کد خبر: 202213
مجلس اروپا ممنوعیت تولید خودرو بنزینی و دیزلی از سال 2035 را تصویب کرد
برای ۲۷ کشور عضو :

مجلس اروپا ممنوعیت تولید خودرو بنزینی و دیزلی از سال 2035 را تصویب کرد

مجلس اروپا پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به فروش خودروهای جدید با موتورهای گازوئیلی و بنزینی تا سال ۲۰۳۵ در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پایان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از رویترز، مجلس اروپا پیش‌نویس قانونی را تصویب کرد که به فروش خودروهای جدید با موتورهای گازوئیلی و بنزینی تا سال ۲۰۳۵ در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا پایان می‌دهد. این قانون در چارچوب برنامه تاریخی این اتحادیه برای مبارزه با تغییرات اقلیمی است و با وجود مخالفت احزاب راست با ۳۴۰ رای موافق به تصویب رسید.

براساس این گزارش، کریمه دالی بوم شناس و رئیس انجمن حمل و نقل مجلس اروپا پس از تصویب این طرح گفت: به توافقی تاریخی دست یافته که دو دشمن، خودرو و آب و هوا را برای همیشه آشتی می دهد.

با رای مجلس اروپا انتظار می رود سرمایه گذاری‌های جدیدی روی خودروهای الکتریکی در سطح قاره صورت گیرد. همچنین امکان دارد به زودی شرکت های بزرگ خودروسازی اروپا تولید با موتورهای بنزینی و گازوئیلی را برای همیشه متوقف کنند. 

مجلس اروپا قصد دارد تولید دی اکسید کربن خودروها در قاره سبز تا سال ۲۰۳۵ به صفر برسد.  با وجود تدابیر ویژه شرکت‌های خودروسازی، خودروهای گازوییلی و بنزینی همچنان یکی از مهم ترین عوامل آلودگی و تولید کربن در هوا هستند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید