کد خبر: ۲۰۹۸۷۵
۱۱:۵ - ۱۴۰۲/۳/۲

ارزش سهام اپل با رشد ۳۵ درصدی به ۲.۷۶ تریلیون دلار رسید

ارزش سهام اپل با رشد ۳۵ درصدی به ۲.۷۶ تریلیون دلار رسید

ارزش سهام شرکت اپل با رشد ۳۵ درصدی به ۲.۷۶ تریلیون دلار رسید و این غول فناوری آمریکایی را در آستانه بازگشت به ارزش سه تریلیون دلاری قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از بلومبرگ، ارزش سهام اپل که با جذب سرمایه‌گذاران به درآمد باثبات و جریان نقدینگی عظیم همراه شده با ۳۵ درصد رشد معادل ۶۹۰ میلیارد دلار به ۲.۷۶ تریلیون دلار رسید که بزرگتر از کل شاخص راسل ۲۰۰۰ است.

بر اساس این گزارش، اپل و سایر غول‌های فناوری، استثناهای بازار در سال ۲۰۲۳ بودند که سرمایه گذاران به سمت شرکت‌های بزرگ کشش پیدا کرده و همزمان به دنبال کاهش ریسک در برابر رکود احتمالی، ورشکستگی بانکی و بحران سقف بدهی دولت آمریکا بودند. این سهام، محبوب سرمایه‌گذاران موسسه‌ای، صندوق‌های پوشش ریسک، سرمایه‌گذاران خرد و وارن بافت بود اما این عملکرد خیره کننده، دستمایه بحث فراوانی پیرامون ارزش اپل شده است.

ارزش سهام این شرکت که ۲۸ برابر درآمد پیش بینی شده، بسیار بالا محسوب می‌شود. به خصوص که پیش‌بینی می‌شود درآمد اپل سال جاری کاهش یابد.

ارزش اپل در اوایل سال ۲۰۲۲ برای مدت کوتاهی به بیش از سه تریلیون دلار صعود کرد اما نتوانست در این سطح بماند و این اوج‌گیری، سرآغاز روند نزولی که به کاهش ۲۷ درصد ارزش سهام در سال گذشته منتهی شد. اگر اپل به این نقطه عطف دست یابد، نخستین شرکتی خواهد بود که سه تریلیون دلاری می‌شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ