کد خبر: ۲۰۹۸۹۷
۰:۰ - ۱۴۰۲/۳/۳

ادعای احداث تونل‌های عمیق در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای نطنز و موضع اسرائیل

ادعای احداث تونل‌های عمیق در نزدیکی تاسیسات هسته‌ای نطنز و موضع اسرائیل

اسرائیل درباره احداث تونل‌های بسیار عمیق در کوه‌های نزدیک به تاسیسات هسته‌ای نطنز ایران، واکنش نشان داد و موضع گیری کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آسوشیتدپرس با استناد به تصاویر ماهوار‌ه‌ای جدید از احداث تونل‌های بسیار عمیق و 100 متری در کوه‌های نزدیک به تاسیسات هسته‌ای نطنز خبر داد و اعلام کرد: عمق این تاسیسات به حدی است که قوی‌ترین بمب‌های سنگرشکن آمریکا قادر به تخریب آن نیستند.

براساس این گزارش، ساخت تاسیسات تازه شاید تلاش غرب برای جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی را در صورت شکست مذاکرات دچار مشکل کند.

در این میان رییس شورای امنیت ملی اسرائیل اعلام کرد: ساخت تاسیسات اتمی زیرزمینی جدید در نطنز،  توانایی حمله را محدود می‌کند اما هیچ جایی نیست که نتوان در حمله به آن دست یافت اما انتظار می رود هیچ وقت ناچار به حل موضوع اتمی ایران از طریق نظامی شود ولی اسرائیل برای شرایطی که هیچ گزینه دیگری وجود نداشته باشد آماده‌ است.

رییس ستاد ارتش اسرائیل هم درباره برنامه اتمی ایران گفت: تحولات احتمالی منفی می‌تواند به اقداماتی منجر شود که هم اسرائیل و هم دیگران توانایی‌هایی برای اقدام دارند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.

ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ