کد خبر: ۲۰۹۹۶۱
۰:۰ - ۱۴۰۲/۳/۶

دستور کار آشنایی بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه
رئیس سازمان بورس مطرح کرد:

دستور کار آشنایی بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه بخش خصوصی نجات بخش اقتصاد است از برنامه ها برای رفع مشکل عدم آشنایی بسیاری از بنگاه‌های اقتصادی با ابزارهای مالی بازار سرمایه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجید عشقی در نشست تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان آمل گفت: بسیاری از صنایع و بنگاه های اقتصادی بزرگ با ابزارهای مالی بازار سرمایه آشنایی ندارند که برای رفع این مشکل برنامه جدی در دستور کار است. اکنون دیگر به تهران متکی نبوده و برای شناسایی بخش خصوصی واقعی و رفع مشکلات پیش رو به سراغ آنها خواهیم رفت.

وی افزود: فرصت های اقتصادی بخش خصوصی و آموزش آنها یکی از مهمترین دغدغه‌های جدی سازمان بورس محسوب می‌شود. برای نهادینه کردن بخش خصوصی واقعی از آموزش دبیرستانی ها تا برگزاری کارگاه های آموزشی برای بنگاه‌های اقتصادی برنامه وجود دارد.

عشقی ادامه داد: با تجمیع چند بنگاه اقتصادی و شرکت های دانش بنیان حتی برای یک جمع ۳۰ نفره جهت آشنایی با تامین مالی و پذیرش در بورس و فرابورس کلاس های آموزشی برگزار می‌شود. همه باید تلاش کنند تا بخش خصوصی واقعی بازیگر اقتصاد باشد و همانند بخش خصوصی لوازم خانگی وارد بازار شوند که این امر برای اقتصاد نجات بخش است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ