کد خبر: ۲۱۴۰۳۴
۰:۰ - ۱۴۰۲/۶/۲۶

درخواست جلسه‌ فوری با وزیر صنعت برای حل چالش‌های صنعت قطعه‌سازی
دبیر انجمن مطرح کرد:

درخواست جلسه‌ فوری با وزیر صنعت برای حل چالش‌های صنعت قطعه‌سازی

دبیر انجمن قطعه‌سازان با اعلام مهمترین چالش‌های این صنعت، خواستار جلسه‌ای حضوری و فوری با وزیر صنعت جهت تبیین مشکلات و ارائه راهکارهای پیشنهادی شد.

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، آرش محبی‌نژاد در نامه ای به وزیر صنعت اعلام کرد: انجمن قطعه‌سازی در جهت رسالت مبنی بر ایجاد ارتباط بین قطعه‌ سازان و خودروسازان و سایر نهادهای ذی‌ربط طی این سال‌ها، مجموعه‌ای از مشکلات، چالش‌ها و هشدارها را به خودروسازان وزارت صنعت، وزارت اقتصاد، نمایندگان مجلس و سایر مجموعه‌های تصمیم‌گیرنده منعکس کرده است.

چالش نقدینگی، قیمت‌گذاری دستوری خودرو و قطعات، دشواری تأمین ارز مواد اولیه داخلی و خارجی، لزوم ایجاد زیرساخت‌های جدید و تأمین ماشین‌آلات و بروز آوری دانش فنی،  عدم وجود مرکزیت سیاست‌گذاری در صنعت خودرو، انرژی و منابع انسانی و البته تأمین قطعات یدکی خودروهای نو و دست دوم وارداتی از مهمترین چالش‌های جدی صنعت قطعه‌سازی است.

در صورت عدم توجه به این مشکلات شاهد بدتر شدن اوضاع و تشدید مشکلات در صنعت خودرو خواهیم بود. از وزیر صنعت درخواست می شود جلسه فوری حضوری جهت تبیین مشکلات فوق‌ و ارائه راهکارهای پیشنهادی تشکیل شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

 


برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال بورس پرس در تلگرام شوید.
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


آخرین اخبار
پربیننده ترین
طراحی سایت خبری و هاست توسط ایرسا هاستینگ